Alior Bank udostępnił aplikację mobilną Kantoru Walutowego

Bankowość / Finanse i gospodarka

Alior Bank udostępnił aplikację mobilną Kantoru Walutowego na smartfony z systemami Android oraz iOS. Umożliwia ona klientom indywidualnym i biznesowym stały dostęp do rachunków oraz łatwą wymianę walut z dowolnego miejsca na świecie przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Dzięki aplikacji mobilnej, klienci Kantoru Walutowego Alior Banku mogą w szybki i wygodny sposób korzystać m.in. z następujących funkcji:

  • kupno i sprzedaż 14 walut,
  • informacja o saldach rachunków,
  • przegląd kart walutowych (EUR, USD, GBP),
  • realizacja przelewów krajowych i zagranicznych oraz szybkich transferów środków,
  • realizacja zleceń walutowych,
  • tabela i wykresy kursów walut,
  • historia transakcji.

Aplikacja została stworzona z myślą o mobilnych, bardzo wymagających użytkownikach
i ich codziennych potrzebach, związanych z korzystaniem z usług Kantoru Walutowego. Rozwiązanie to może okazać się szczególnie przydatne podczas wyjazdów i podróży, w sytuacji gdy w krótkim czasie trzeba zasilić konto walutowe lub szybko przelać środki w obcej walucie.

Nasi klienci logują się  praktycznie ze wszystkich państw na świecie, dlatego postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i ułatwić dostęp do wymiany walut nawet w miejscach, gdzie jedynym dostępnym urządzeniem może być telefon. Projektując aplikację skupiliśmy się na tym, aby była maksymalnie funkcjonalna i umożliwiała szybkie, a przede wszystkim wygodne zawarcie transakcji oraz sprawdzenie historii rachunku, czyli tych czynności, które np. podczas podróży powinny zajmować jak najmniej czasu – mówi Tomasz Dośpiał, Dyrektor Zespołu Platform Walutowych w Alior Banku.

Z aplikacji mobilnych Kantoru Walutowego mogą korzystać posiadacze smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS (iPhone). Dzięki indywidualnemu podejściu do charakterystycznych cech poszczególnych systemów, aplikacje maksymalizują wygodę korzystania z bankowości mobilnej zapewniając funkcjonalny, przyjazny oraz intuicyjny interfejs z dostępem do najważniejszych funkcji Kantoru w dowolnym miejscu i czasie.

Udostępnienie aplikacji mobilnej jest kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem wdrożonym z myślą o wygodzie klientów Kantoru Walutowego. W ciągu dwóch lat funkcjonowania pierwszego na polskim rynku, bankowego kantoru internetowego, Alior Bank wprowadził szereg zmian i usprawnień. Wśród nich należy wymienić m.in. nowe rodzaje zleceń walutowych, opcję szybkich przelewów sms oraz do znajomych z serwisu Facebook. Z jego usług korzysta już ponad 100 tys. klientów, których oprócz nowoczesnych narzędzi, przyciąga również atrakcyjna oferta kursów wymiany walut.

Wieloletnim partnerem technologicznym Alior Banku jest firma efigence. W projekcie Kantoru Walutowego była odpowiedzialna za koncepcję, grafikę UI/UX i architekturę informacji oraz implementację aplikacji.

Źródło: Alior Bank

Udostępnij artykuł: