Alior Bank udostępnił kredyt z premią BGK dla sektora mieszkaniowego i samorządowego

Z rynku

Alior Bank udostępnił kredyt z premią Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) dla sektora mieszkaniowego i jednostek samorządu terytorialnego (JST), podał Alior.

Alior Bank - Oddział w Gdańsku
Alior Bank - Oddział w Gdańsku (fot. Alior Bank)

Alior Bank udostępnił kredyt z premią Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) dla sektora mieszkaniowego i jednostek samorządu terytorialnego (JST), podał Alior.

Wysokość premii remontowej na spłatę zaciągniętego zobowiązania może wynieść do 50% kosztów prac w budynkach komunalnych, do 60% kosztów prac w zabytkowych budynkach komunalnych oraz do 15% kosztów prac w pozostałych budynkach. W przypadku premii termomodernizacyjnej można liczyć na zwrot do 16% kosztów prac termomodernizacyjnych, 21% kosztów prac termomodernizacyjnych w przypadku zakupu i zainstalowania mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii oraz dodatkowo do 50% kosztów wzmocnienia budynku wielkopłytowego, podano.

Czytaj także: Alior Bank rozszerza ofertę inwestycyjną o kolejne fundusze Franklin Templeton >>>

"Dotychczas, dzięki środkom pochodzącym z Regionalnych Programów Operacyjnych, finansowaliśmy termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych w wybranych regionach Polski. Teraz, dzięki nowej ofercie, możemy udzielić kredytu na ten cel na terenie całej Polski. Dodatkowo część zaciągniętego zobowiązania może pokryć bezzwrotna premia Banku Gospodarstwa Krajowego, co w znacznym stopniu ułatwia realizację inwestycji" - powiedział dyrektor zarządzający Pionem Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku Marek Sołtysiak, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Alior Bank udostępnił usługę natychmiastowej tokenizacji kart >>>

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe oraz jednostki samorządu terytorialnego z całej Polski mogą też liczyć na wysoką kwotę finansowania - do 5 mln zł, długi okres finansowania - do 20 lat i refundację kosztów audytu i dokumentacji technicznej, podkreślono.

Warunki przyznania kredytu

Warunkiem przyznania przez Alior Bank finansowania w formie kredytu z premią termomodernizacyjną lub remontową jest spełnienie przez klienta zasad określonych w ustawie z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków. Premie termomodernizacyjną lub remontową mogą otrzymać przedsiębiorcy, którzy sfinansują kredytem co najmniej 50% kosztów inwestycji. Decyzję o przyznaniu premii podejmuje BGK i jest ona uzależniona od dostępności wolnych środków zarządzanego przez BGK Funduszu Termomodernizacji i Remontów w ramach określonego rodzaju premii, zakończono.

Alior Bank koncentruje swoją działalność na usługach bankowości detalicznej i korporacyjnej. Podmioty zależne Alior Banku prowadzą działalność m.in. w zakresie usług leasingowych, informatycznych, faktoringu i asset management. Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa razem banku wyniosły 78,64 mld zł na koniec 2020 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: