Alior Bank uruchamia platformę Bancovo. Co na niej zaoferuje?

Aktualności / Z rynku

Inbank jako pierwszy dołączy do Bancovo. - nowej platformy pośrednictwa finansowego online należącej do Alior Banku. Oferta banku będzie dostępna na przełomie stycznia i lutego 2018 r.

Inbank jako pierwszy dołączy do Bancovo. - nowej platformy pośrednictwa finansowego online należącej do Alior Banku. Oferta banku będzie dostępna na przełomie stycznia i lutego 2018 r.

#Bancovo. to platforma agregująca oferty banków i firm pożyczkowych. #AliorBank #Inbank

- W Inbank zależy nam na wygodzie klientów, dlatego też ułatwiamy im korzystanie z produktów bankowych, maksymalnie upraszczając i ograniczając formalności oraz przedstawiając im jasne i przejrzyste oferty, dopasowane do ich potrzeb. Taka idea przyświeca także Bancovo., co stworzyło idealną przestrzeń do nawiązania współpracy - powiedział dyrektor generalny Inbank Polska Maciej Pieczkowski, cytowany w komunikacie.

Na razie produkty dwóch banków

Bancovo. to platforma agregująca oferty banków i firm pożyczkowych. Zainteresowani klienci będą mogli na niej nie tylko porównać przedstawione tam wiążące oferty kredytowe, ale też załatwić za jej pośrednictwem wszystkie formalności kredytowe i podpisać umowę. W pierwszym etapie na platformie będzie można znaleźć produkty dwóch banków: Inbank i Alior Banku.

- Nasz model biznesowy opieramy wyłącznie na kanale online, dlatego naturalnym jest, że szukamy nowych form dotarcia do klienta. Cieszy nas, że zyskaliśmy zaufanie twórców platformy i jako jeden z pierwszych banków możemy zaistnieć na Bancovo., jednocześnie dokładając swoją cegiełkę do tworzenia tego projektu - dodał Pieczkowski.Kredyty gotówkowe w Inbank dostępne są w kwocie od 2 tys. do 50 tys. zł, a ich spłatę można rozłożyć na okres od 4 do 72 miesięcy. Prowizja wyjściowa ustalana jest indywidualnie i wynosi już od 0%. Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z udzieleniem kredytu. Nie ma także opłat za wcześniejszą spłatę kredytu, czytamy dalej.Poza kredytami gotówkowymi, klienci Inbank mogą skorzystać także z oferty lokat oraz kredytu samochodowego całkowicie bez zabezpieczeń.

Wcześniej, Alior Bank poinformował, że 20 grudnia startuje faza Friends and Family skierowana do wybranych klientów, natomiast wdrożenie rynkowe platformy zaplanowano na przełom stycznia i lutego 2018 r.

Później dołączą inne instytucje finansowe

W pierwszym kwartale na platformie dostępne będą oferty sześciu instytucji finansowych: InBank, Alior Bank, Wonga.com, Happi Pożyczki, TakTo Finanse i SuperGrosz. Kolejne integracje z bankami i firmami pożyczkowymi są już w toku. Plan integracji zakłada podłączenie minimum trzech nowych podmiotów kwartalnie, podano również.- Widzimy duże zainteresowanie banków i firm pożyczkowych obecnością na Bancovo., ponieważ to umożliwi im dotarcie z ofertą do nowego profilu klienta, który niezależnie od relacji ze swoim bankiem szuka najlepszych ofert w Internecie. Fenomenem dzisiejszych czasów jest popularność portali takich jak Booking.com, Airbnb.com, AliExpress, które stworzyły nowe kategorie usług. Większość klientów myśląc o rezerwacji hotelu, myśli 'Booking.com'. Bancovo. ma ambicję zostać twórcą nowej kategorii usług - pośrednictwa finansowego online - powiedziała prezes New Commerce Services Monika Charamsa.

Bancovo. aspiruje do roli centrum finansów osobistych

W ciągu najbliższego roku w Bancovo. wdrażane będą nowe funkcjonalnościami zapewniające dostępność pożyczek na "one click" oraz nowe metody autentykacji klienta. W drugiej połowie 2018 r. oferta produktowa będzie sukcesywnie wzbogacana nowymi rozwiązaniami, takimi jak kredyty hipoteczne, oferta dla przedsiębiorców, a także ubezpieczenia i produkty inwestycyjne. Bancovo. aspiruje do roli centrum finansów osobistych. Rozwiązanie jest skalowalne, posiada otwartą architekturę, co pozwala na szybką implementację platformy w innych krajach, podsumowano.Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 61,21 mld zł na koniec 2016 r.Inbank AS to licencjonowany bank z Estonii. Działalność operacyjną w Polsce rozpoczął 20 lutego tego roku. Inbank Polska oferuje usługi online, opierając swoje działania na współczesnej bankowości i technologii.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: