Alior Bank uruchomi akceleracyjny fundusz inwestycyjny zarządzający 30 mln zł

Z rynku

Alior Bank uruchomi w czerwcu br. fundusz inwestycyjny, który będzie inwestował w spółki fintechowe, wspierające strategię banku. Fundusz o charakterze akceleracyjnym będzie dysponował kwotą 10 mln zł rocznie tj. 30 mln zł w perspektywie obowiązywania strategii "Cyfrowego buntownika".

#AliorBank uruchomi w czerwcu #fundusz inwestycyjny, który będzie inwestował w spółki fintechowe, wspierające strategię banku #fintech #Alior @AliorBankSA

Fundusz inwestycyjny będzie elementem ‘ekosystemu’, obejmującego iLab oraz akcelerator Alior Banku.

– W czerwcu br. wystartuje program akceleracyjny dla startupów, działających w obszarze “otwartej bankowości” (open banking), wykorzystujących API, głównie te wynikające z dyrektywy PSD2, ale nie tylko. Planujemy zaprosić ok. 7 – 8 startupów do pierwszej edycji. Nabór do pierwszej edycji bank planuje rozpocząć w kwietniu – powiedział prezes Michał Chyczewski.

W ramach oferty startupy otrzymają mentoring, technologiczną platformę testową API i przestrzeń do pracy w nowo otwieranym przez iLab biurze w Warsaw Spire. Uczestnicy akceleratora otrzymają też finansowanie poprzez fundusz inwestycyjny.

Fundusz Aliora będzie inwestował w spółki fintech

Fundusz Aliora będzie inwestował w spółki fintech na wczesnym etapie rozwoju, wspierające strategię banku.

– Fundusz będzie dysponował kwotą w wysokości 10 mln zł rocznie, czyli 30 mln zł w horyzoncie strategii “Cyfrowego buntownika”. Inwestycje będę realizowane w horyzoncie 10 lat – powiedział także Chyczewski.

W pierwszym roku działalności w akceleratorze znajdzie się 7 – 8 spółek

Alior Bank zakłada, że w pierwszym roku działalności w akceleratorze znajdzie się 7-8 spółek, a fundusz zrealizuje 3 inwestycje.

– Dążymy do tego, by wyinkubować dojrzały ekosystem innowacyjności, którego elementem będzie inkubacja wewnętrzna, ale interesuje nas również inkubacja projektów z firmami, które powstają poza bankiem – powiedział Chyczewski podczas konferencji inaugurującej działalność platformy Bankovo, w którą bank zainwestował 30 mln zł.

Czytaj także: Bancovo: Alior Bank uruchomił internetową platformę pośrednictwa finansowego >>>

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

Źródło: Agnieszka Morawiecka, ISBnews

Udostępnij artykuł: