Alior Bank: w pełni zdalny proces kredytowy dla mikrofirm, do 200 tys. zł bez konieczności wizyty w oddziale

Z rynku

Alior Bank udostępnił mikrofirmom w pełni zdalny proces kredytowy. Dotychczasowi i nowi klienci z tego segmentu mogą uzyskać finansowanie do 200 tys. zł, bez konieczności wizyty w oddziale.

Alior Bank - Logo
Alior Bank - Logo (źródło: Alior Bank)

Alior Bank udostępnił mikrofirmom w pełni zdalny proces kredytowy. Dotychczasowi i nowi klienci z tego segmentu mogą uzyskać finansowanie do 200 tys. zł, bez konieczności wizyty w oddziale.

To komfortowe dla przedsiębiorców rozwiązanie działa w oparciu o autorską metodę weryfikacji klienta stworzoną przez zespół Alior Banku Foto ID oraz platformę Autenti i obejmuje kredyty obrotowe z zabezpieczeniem w formie gwarancji BGK i okresem spłaty do 3 lat.

Czytaj także: Alior Bank rozszerza możliwość korzystania z rat w karcie kredytowej poprzez bankowość internetową i mobilną >>>

Cieszymy się, że dzięki wprowadzonym rozwiązaniom klienci biznesowi Alior Banku mogą w naszym banku całkowicie zdalnie załatwić formalności związane z ubieganiem się o finansowanie.

- Mikrofirmy wykorzystają w tym celu platformę Autenti i podpis elektroniczny, natomiast małe, średnie i duże przedsiębiorstwa posiadające już zobowiązania kredytowe w Alior Banku zrobią to w oparciu o podpis kwalifikowany. Rozwój oferty cyfrowej jest naszym priorytetem. Stale rozszerzamy gamę produktów i usług dostępnych zdalnie, bo zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązania są dla klientów szybsze, wygodne i bezpieczne. Niebawem udostępnimy nowy moduł w bankowości elektronicznej BusinessPro, który umożliwi przedsiębiorcom zamawianie wybranych produktów i usług bankowych online z dowolnego miejsca na świecie – mówi Marek Sołtysiak, Dyrektor Zarządzający Pionem Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Foto ID to zdalna metoda weryfikacji tożsamości

Foto ID to zdalna metoda weryfikacji tożsamości osób fizycznych powiązanych relacją z klientem biznesowym, od których wymagana jest zgoda na zaciągnięcie zobowiązania przez przedsiębiorcę. W taki sposób Alior Bank potwierdzi też tożsamość współmałżonków tych osób, jeśli ich akceptacja jest wymagana do udzielenia przedsiębiorcy finansowania.

Dzięki platformie Autenti osoby reprezentujące mikrofirmy mogą w bardzo prosty i szybki sposób, bez konieczności posiadania dodatkowych narzędzi, podpisywać dokumenty w sposób elektroniczny, nawet w przypadku wieloosobowej reprezentacji. 

Z finansowania mogą skorzystać firmy, które zakończyły rok obrachunkowy obejmujący co najmniej 10 miesięcy. Bank uzależnia decyzję o przyznaniu finansowani od wiarygodności i zdolności kredytowej firmy.

Źródło: Alior Bank
Udostępnij artykuł: