Alior Bank wprowadził potwierdzanie przelewu internetowego kodem BLIK

Z rynku

Logo Alior Banku
Źródło: Alior Bank

Alior Bank we współpracy z Polskim Standardem Płatności, operatorem systemu BLIK, wprowadził opcję potwierdzania szybkiego przelewu internetowego kodem BLIK - bez konieczności logowania się do serwisu bankowości internetowej, podał operator.

Przelew internetowy w @AliorBankSA można już potwierdzić za pomocą kodu #BLIK @BLIKmobile

– Nowa funkcja płatności BLIK-iem po wyborze opcji “Płacę z Alior Bankiem” to już kolejne udogodnienie, z którego mogą korzystać klienci Alior Banku podczas płatności w internecie. Dzięki szybkim transakcjom BLIK płatności online są jeszcze szybsze i wygodniejsze, a sam proces realizacji transakcji sprowadza się do kilku kroków, bez konieczności podawania haseł i danych – powiedział ekspert ds. marketingu w Alior Banku Łukasz Majchrzyk.

Możliwość potwierdzania szybkiego przelewu internetowego kodem BLIK bez konieczności logowania się do serwisu bankowości internetowej jest dostępna w mBanku, ING Banku Śląskim, Banku Millennium, PKO Banku Polskim oraz Santander Bank Polska, a teraz również w Alior Banku, podano również.

91 mln transakcji BLIK-iem w 2019 roku

– Coraz mniej osób loguje się obecnie do serwisu internetowego swojego banku, korzystają wyłącznie z aplikacji bankowości mobilnej. Nawet w czasie realizowania szybkich przelewów za zakupy w internecie nie ma już konieczności podawania czy nawet pamiętania loginu i hasła do bankowego serwisu internetowego największych polskich banków. Wystarczy BLIK. Teraz z takiego sposobu płacenia za zakupy w sieci mogą skorzystać klienci Alior Banku – dodał dyrektor Departamentu Sprzedaży z Polskiego Standardu Płatności Adam Kokoszkiewicz.

W 2018 roku Polacy zrealizowali łącznie 91 mln transakcji BLIK-iem, to blisko trzy razy więcej niż rok wcześniej i dwa razy więcej niż w pierwszych trzech latach funkcjonowania systemu. Wartość transakcji zrealizowanych w 2018 r. przekroczyła 12 mld zł, dla porównania – w roku 2017 było to 4,5 mld zł.

Udziałowcami spółki PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA mogą korzystać również klienci Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, Inteligo, Raiffeisen Banku, Credit Agricole, Orange Finanse i T-Mobile Usługi Finansowe.

 

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: