Alior Bank zaprasza do wspólnego programowania

Wydarzenia / Z rynku

Logo Alior Banku
Źródło: Alior Bank

Programiści z Krakowa i okolic już niedługo będą mogli zainspirować się wprost od branżowych liderów podczas konferencji IT, a także zmierzyć się w projektowaniu rozwiązań w trwającym dobę maratonie programowania. Już wkrótce, 22-23 marca w stolicy Małopolski odbędzie się hackathon SheepYourHack i Young Tech Festival. Alior Bank został partnerem obydwu wydarzeń.

22-23 marca w Krakowie odbędzie się hackathon #SheepYourHack i #YoungTechFestival. @AliorBankSA został partnerem obydwu wydarzeń #AliorBank

SheepYourHack odbędzie się w Krakowie po raz pierwszy. Podczas wydarzenia ponad setka programistek i programistów spotka się w jednym miejscu, aby przez 24 godziny oddać się radości tworzenia. Będą rywalizować zespołowo, projektując rozwiązania na styku New Media. Zadania uczestników konkursu to szybkie prototypowanie i budowanie nowych rozwiązań o potencjale biznesowym, a następnie zaprezentowanie rezultatów ekspertom branżowym, którzy będą wspierać zespoły w trakcie prac, wcielając się w rolę mentorów. Wśród nich znajdą się m.in. Klaudyna Lipnik (Ekspert ds. Design Thinking) oraz Katarzyna Pokora (Menedżer ds. Projektowania Innowacji), które na co dzień pracują w Departamencie Centrum Innowacji Alior Banku. Grono jurorów konkursu zasili z kolei Andrzej Jarosz, Menedżer Zespołu Systemów Mobilnych w Alior Banku.

Czwarta edycja zainicjowanej we współpracy z Microsoft konferencji IT

Hackathon jest wydarzeniem odbywającym się obok Young Tech Festivalu. To już czwarta edycja zainicjowanej we współpracy z Microsoft konferencji IT, prowadzonej przez młodych ludzi sukcesu i liderów branży IT, którzy inspirują początkujących entuzjastów nowych technologii. Ponadto, podczas spotkania, programiści zainteresowani pracą w Alior Banku będą mogli przy dedykowanym stoisku porozmawiać z konsultantami na temat możliwości rozwoju kariery. To właśnie w Krakowie zlokalizowane jest centrum IT Alior Banku, które otwiera drzwi przed młodymi talentami.

Alior Bank poszukuje talentów

– Gorąco zachęcamy osoby stawiające pierwsze kroki w branży IT do uczestnictwa w wydarzeniach. Warto przyjść na konferencję i zmotywować się do działania, a nawet spróbować swoich sił w hackathonie. Programowanie jest podstawą do tworzenia cyfrowych rozwiązań, dlatego jako nowoczesny bank szukamy talentów w tym zakresie i chcemy wspierać tego typu inicjatywy – podkreśla Andrzej Jarosz, Menedżer Zespołu Systemów Mobilnych w Alior Banku.

Organizatorem wydarzeń jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie – to właśnie w jej siedzibie spotkają się młodzi adepci IT. Young Tech Festival wystartuje w sobotę o godz. 9:00. Hackathon rozpocznie się w piątek o godz. 16:00, a zakończy w sobotę o godz. 18:00 – zaraz potem odbędą się prezentacje rozwiązań i zostaną wyłonieni zwycięzcy. Wśród pozostałych partnerów wydarzenia są m.in. Szkoła 3.0 oraz Fundacja Przestrzeń Rozwoju.

 

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: