Alior Bank ze specjalną ofertą finansowania aukcyjnych projektów OZE

ESG / Z rynku

Alior Bank dynamicznie rozwija ofertę ułatwiającą finansowanie projektów przyjaznych środowisku i proponuje kolejne rozwiązanie, które wesprze przedsiębiorców w realizacji inwestycji związanych z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych. Tym razem nowa oferta dotyczy finansowania aukcyjnych projektów OZE.

Alior Bank - Oddział w Gdańsku
Alior Bank - Oddział w Gdańsku (fot. Alior Bank)

Alior Bank dynamicznie rozwija ofertę ułatwiającą finansowanie projektów przyjaznych środowisku i proponuje kolejne rozwiązanie, które wesprze przedsiębiorców w realizacji inwestycji związanych z wytwarzaniem energii ze źródeł odnawialnych. Tym razem nowa oferta dotyczy finansowania aukcyjnych projektów OZE.

– Zielona transformacja jest wpisana w naszą strategię ,,Więcej niż bank”. Zobowiązaliśmy się wspierać klientów w realizacji inicjatyw na rzecz ochrony środowiska, dlatego przygotowaliśmy kolejne rozwiązania odpowiadające na proekologiczne potrzeby przedsiębiorców – mówi Dariusz Szwed, Wiceprezes Zarządu Alior Banku, odpowiedzialny za produkty i sprzedaż w zakresie klienta indywidualnego i biznesowego.

Nowa oferta dotyczy finansowania inwestycji związanych z budową farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

– Dostrzegamy ogromny potencjał we współpracy z firmami z segmentu OZE i dołożymy wszelkich starań, aby wesprzeć ich w realizacji projektów, których celem jest wytwarzanie czystej energii - dodaje.

Kto może skorzystać z nowej oferty?

Propozycja Alior Banku skierowana jest do przedsiębiorców, którzy planują budowę elektrowni wiatrowych lub fotowoltaicznych, o mocy większej niż 500 kW. Bank proponuje finansowanie w formie kredytu inwestycyjnego. Mogą z niego skorzystać  spółki celowe należące do segmentu małych, średnich i dużych firm, prowadzące działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Bank finansuje projekty realizowane w formule SPV przez inwestorów doświadczonych w realizacji projektów OZE.

Czytaj także: Alior Bank premiuje ekozakupy Polaków >>>

Jednym z podstawowych warunków skorzystania z oferty jest przedstawienie przez klienta zaświadczenia o wygranej aukcji wydanego przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Kredyt inwestycyjny w polskiej walucie

Kredyt inwestycyjny udzielany jest w polskiej walucie (PLN). Maksymalny okres finansowania wynosi 15 lat od dnia rozpoczęcia sprzedaży energii elektrycznej, nie dłużej jednak niż do daty zakończenia wsparcia aukcyjnego dla projektu. Bank umożliwia karencję w spłacie kapitału do 6 miesięcy od dnia pierwszej sprzedaży energii i dostosowanie wysokości rat kapitałowych do sezonowości przychodów. Wysokość kredytu wynosi nawet do 85 proc. kosztów inwestycji. Alior Bank wymaga od firmy minimum 15 procentowego udokumentowanego wkładu własnego.

Czytaj także: Alior Bank rusza z ofertą kredytów w ramach programu Czyste Powietrze >>>

W ramach proponowanego pakietu rozwiązań Alior Bank proponuje ponadto udzielenie kredytu na VAT oraz transakcje FX Forward, transakcje IRS, gwarancje czy akredytywę. Oferta jest dostępna w centrach bankowości korporacyjnej Alior Banku.

Źródło: Alior Bank
Udostępnij artykuł: