Alior Sync – czyli bankowy ninja…

Bankowość / Finanse i gospodarka

14 czerwca wystartował Alior Sync - nowy internetowy bank prezentujący kilka rozwiązań zmieniających sposób korzystania z usług bankowych w Internecie. Każdy bank reklamuje swoją ofertę jako konkurencyjną, innowacyjną, czy jedyną w swoim rodzaju. W tym przypadku wydaje się to dość bliskie rzeczywistości.

Masz wybór!

Skorzystać z nowej oferty można otwierając najpierw konto osobiste. W Alior Syncu można to zrobić w pełni online (jeśli posiadamy już konto w innym banku) lub poprzez kuriera. Bank daje aż 4 metody logowania – każdy może wybrać najbardziej mu odpowiadającą. Co ważne, można samemu zdefiniować login do naszego konta – dzięki temu mamy jeden mniej numerek/PIN do zapamiętania. Klient może wybrać klasyczną kartę debetową lub naklejkę zbliżeniową, którą zazwyczaj przyklejamy do naszego telefonu komórkowego.

O ocenę nowej propozycji poprosiliśmy Marcina Maciejewskiego – eksperta portalu FinansowySupermarket.pl „Prowadzenie konta za zero złotych, darmowe przelewy i wypłaty ze wszystkich bankomatów, do to tego 5% zwrotu za płatności dokonane kartą w Internecie to dobra oferta, ale nie to odróżnia Synca od innych banków internetowych. Wyróżnikiem banku jest sposób, w jaki możemy korzystać z konta wykorzystując nowoczesne technologie, które udostępniają nam nasze smartfony czy tablety.

Lubię to!

Chcemy oddać przyjacielowi pieniądze za kino, ale nie znamy numeru jego konta? Jeśli mamy go wśród znajomych na Facebooku to możemy mu przelać pieniądze korzystając z bankowej aplikacji. Dostaliśmy rachunek do zapłacenia i chcemy go zapłacić ? Nie trzeba ręcznie wpisywać danych do przelewu – wystarczy zrobić zdjęcie, a aplikacja zeskanuje dane odbiorcy i kwotę jaką musi zapłacić. Jest więcej tego typu udogodnień m.in. asystent płatności, świnka skarbonka (czyli rachunek oszczędnościowy), historia rachunku wyświetlana jako kalendarz transakcji i sporo innych rzeczy – każda z tych rzeczy ułatwia nam korzystanie z usług bankowych.

Czasami potrzebujemy porozmawiać z doradcą bankowym np. zapytać o kartę kredytową lub kredyt gotówkowy. I tu Alior Sync oferuje ciekawe rozwiązanie. „Nie musimy wychodzić z domu, w naszym laptopie lub telefonie mamy przez całą dobę do dyspozycji wirtualny oddział, z którym skontaktujemy się nie tylko poprzez infolinię, ale również czat czy połączenie wideo – mówi Marcin Maciejewski z FinansowySupermarket.pl

Bankowy ninja

Alior Sync próbuje zmienić nasz sposób korzystania z usług bankowych. Z poszczególnych usług bankowych korzystamy  niczym z aplikacji w naszym smartfonie. Do tego dochodzi strefa lifestyle’owa: możliwość ściągania muzyki, oferowanie nowości filmowych czy oferowanie wraz z partnerami  np. wycieczek zagranicznych. Dla licznej grupy młodych, dla których mobilne usługi, portale społecznościowe są codziennością to może być interesujące rozwiązanie. Warto więc kibicować bankowemu ninja, który reklamuje Alior Sync – może dzięki temu banki nie będą tak nudne.

FinansowySupermarket.pl

Udostępnij artykuł: