Allegro na razie bez złota

Finanse i gospodarka

W internetowym handlu metalami szlachetnymi nadchodzą poważne zmiany. Od 1 sierpnia serwis aukcyjny Allegro likwiduje kategorie, w ramach których można kupić złoto i srebro lokacyjne.

Spodziewaliśmy się takiej decyzji już od pewnego czasu. Dzięki niej polscy nabywcy zrozumieją, że w przypadku złota nie ma „okazji” – uważa Filip Fertner, członek zarządu firmy Inwestycje Alternatywne Profit SA.

Allegro swoją decyzję tłumaczy przede wszystkim troską o bezpieczeństwo użytkowników serwisu. Chodzi tu przede wszystkim o wahania cen kruszców i związane z nimi ryzyko spekulacyjne, a także o wydłużony czas realizacji. Jednak najistotniejsze wydaje się co innego – ukrócenie podejrzanych transakcji poniżej realnej wartości kruszcu i właściwa ewidencja zakupów.

Wielokrotnie przestrzegaliśmy klientów przed korzystaniem z okazyjnych ofert. Jeśli ktoś sprzedaje złoto bez ceny minimalnej lub po cenie niższej, niż bez trudu mógłby otrzymać w skupie, pojawia się pytanie – czemu świadomie traci pieniądze? Takie transakcje słusznie budzą podejrzenia. Nic dziwnego, że tak uznany serwis jak Allegro nie chce mieć z nimi do czynienia – tłumaczy Fertner.

Złoto oferowane w renomowanych sklepach, takich jak choćby należąca do IAP MennicaKrajowa.pl, to gwarancja bezpiecznych zakupów. Cena złotych sztabek i monet odzwierciedla aktualny kurs kruszcu oraz dodatkowe koszty, w tym produkcji i transportu. Przy czym im dłużej firma istnieje na rynku, tym cena powinna być korzystniejsza.

Dzięki wieloletniej współpracy z największymi mennicami nie musimy korzystać z pośredników, co znacznie obniża koszty oferowanych produktów, a także daje absolutną pewność co do ich  autentyczności. Kupując złoto z niesprawdzonego źródła takiej pewności mieć nie można – podsumowuje Fertner.

Marianna Wodzińska
Marketing Communications Manager
Inwestycje Alternatywne Profit S.A.

Udostępnij artykuł: