Allegro.pl planuje przejęcie eBilet Polska. Jest wniosek do UOKiK

Z rynku

Allegro.pl złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad eBilet Polska, podał Urząd.

Logo Allegro
By Joanna wagner - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27616991

Allegro.pl złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad eBilet Polska, podał Urząd.

#Allegro składa wniosek do @UOKiKgovPL o zgodę na przejęcie kontroli nad #eBilet Polska @Allegro_Group

Wniosek wpłynął 5 grudnia, sprawa jest w toku."Zgłaszany zamiar koncentracji przyjmie formę nabycia większościowego pakietu udziałów eBilet Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przez Allegro.pl sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu" - czytamy w komunikacie.Głównym przedmiotem działalności zgłaszającej jest prowadzenie portalu internetowego "allegro.pl". Właścicielami Allegro na wyższym szczeblu są fundusze inwestycyjne Cinven, Permira oraz Mid Europa Partners.

Internetowa sprzedaż biletów

eBilet prowadzi działalność polegającą na internetowej sprzedaży biletów w branży kulturalno-rozrywkowej w Polsce. Aktualnie 100% udziałów w eBilet posiada Bola Investment Limited z siedzibą w Nikozji (Cypr). eBilet współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi organizatorami imprez, świadcząc usługi sprzedaży indywidualnej i korporacyjnej.Allegro jest obecnie największą platformą handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Współpracuje z kilkuset markami, a sprzedaż na platformie prowadzi ponad 100 tys. małych i średnich polskich firm handlowych i dystrybutorów.

Źródło: ISBnews

 
Udostępnij artykuł: