Allegro uruchomiło ukraińską wersję serwisu

Gospodarka

Allegro udostępniło ukraińską wersję interfejsu, podała spółka. Wkrótce nowa wersja językowa będzie również dostępna w aplikacjach na urządzenia z systemem iOS i Android.

Allegro
Fot. stock.adobe.com/monticellllo

Allegro udostępniło ukraińską wersję interfejsu, podała spółka. Wkrótce nowa wersja językowa będzie również dostępna w aplikacjach na urządzenia z systemem iOS i Android.

"Od dziś kupujący na Allegro mogą w wygodny sposób korzystać z zalet oferowanych przez platformę w ukraińskiej wersji językowej. Zalet, za które klienci nie tylko w Polsce uwielbiają zakupy na Allegro czyli największego na rynku wyboru, najlepszych cen i szybkiej i wygodnej dostawy włączając w to darmowe dostawy Smart! na Start. Ukraińska wersja platformy handlowej to z jednej strony duże ułatwienie dla coraz większej liczby obywateli Ukrainy przebywających w Polsce, z drugiej wsparcie dla ponad 135 tysięcy sprzedawców w kontakcie z nimi" - powiedział szef komunikacji Marcin Gruszka, cytowany w komunikacie.

Allegro zapewnia też kupującym wsparcie

Allegro zapewnia też kupującym wsparcie w dziale Pomoc/ Kontakt oraz artykuły w Centrum Pomocy (na początek około 30 najważniejszych tematów) w języku ukraińskim. Klienci mogą również kontaktować się z Allegro za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wkrótce nowa wersja językowa będzie również dostępna w aplikacjach Allegro na urządzenia z systemem iOS i Android, podano także.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce

Sprzedaż realizowana jest głównie przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie grupy stanowiła ok. 3% rynku handlu detalicznego w Polsce w 2019 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa.

Czytaj także: Allegro.eu ma zgodę UOKiK na przejęcie Grupy Mall >>>

Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2020 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: