Allegro wyświetli przewidywany czas dostawy

Z rynku

Allegro wprowadza wyświetlanie przewidywanego czasu dostawy oraz uruchamia specjalny filtr ułatwiający wyszukiwanie ofert z szybkimi dostawami. W efekcie liczy, że zwiększy to sprzedaż uczestników platformy, poinformował prezes Allegro Francois Nuyts.

Logo Allegro
By Joanna wagner - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=27616991

Allegro wprowadza wyświetlanie przewidywanego czasu dostawy oraz uruchamia specjalny filtr ułatwiający wyszukiwanie ofert z szybkimi dostawami. W efekcie liczy, że zwiększy to sprzedaż uczestników platformy, poinformował prezes Allegro Francois Nuyts.

Teraz klienci @Allegro_Group mogą zobaczyć przewidywany czas dostawy i łatwo wybrać te oferty, które dotrą szybko #Allegro

"Wprowadzamy kolejne usprawnienie zakupów na Allegro. Teraz klienci mogą zobaczyć przewidywany czas dostawy i łatwo wybrać te oferty, które dotrą szybko. Obecnie na Allegro jest około 66 mln ofert, które mogą dotrzeć w 1-2 dni. W takim czasie dostarczanych jest już prawie 80% zamówień. Dzięki tej innowacji możemy zaoferować naszym klientom doświadczenie zakupowe na światowym poziomie. Szybkość i przewidywalność, w połączeniu z darmowymi dostawami z Allegro Smart! i naszą szeroką siecią punktów odbioru pomagają nam zwiększać satysfakcję i zaangażowanie klientów. Przewidywany i szybki czas dostawy jeszcze bardziej zwiększy atrakcyjność ofert sprzedawców na Allegro, a tym samym ich sprzedaż" - powiedział Nuyts, cytowany w komunikacie.

Nowy filtr czasu dostawy

Oferty z szybką dostawą są teraz oznaczone na liście ofert jako "dostawa dzisiaj", "dostawa jutro" lub "dostawa pojutrze". Dzięki nowemu filtrowi czasu dostawy klienci mogą łatwo znaleźć oferty z najbardziej odpowiadającym czasem dostawy już podczas wyszukiwania produktów. Klienci mogą znaleźć informacje o dostawie w każdym momencie podczas zakupów: przeglądając listę ofert, na stronie oferty oraz w podsumowaniu zakupów, a także w zakładce "Moje zakupy", w której można śledzić drogę przesyłki od przygotowania paczki przez sprzedającego do dostawy do klienta, podano także.

Czytaj także: Allegro zmienia zasady bezpieczeństwa swoich klientów >>>

W 2019 roku na Allegro zarejestrowało się ponad 20 tys. firm, a w 2020 już ponad 15 tys.

Allegro to polska platforma handlowa posiadająca dużą i lojalną bazę klientów, którzy mają dostęp do produktów oferowanych przez ponad 117 tys. firm (stan na koniec czerwca 2020 r.). Strona Allegro.pl jest odwiedzana przez około 20 mln osób miesięcznie (źródło: Gemius), co odpowiada ponad 60% ludności Polski powyżej 16 roku życia. Według informacji rynkowych, właściciele Allegro szykują platformę do IPO na GPW.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: