Allianz w I półroczu: stabilna sprzedaż

Finanse i gospodarka

Łączna wartość składki zebranej w ciągu sześciu miesięcy 2013 roku w grupie Allianz wyniosła 1,117 mld zł. Zysk netto wszystkich spółek grupy wyniósł zaś ponad 80 mln zł.

W drugim kwartale w ubezpieczeniach majątkowych odczuliśmy konsekwencje szkód związanych z sytuacją pogodową w czerwcu. Z kolei w segmencie życiowym, mimo widocznego wpływu wstrzymania sprzedaży polisolokat na przypis za całe pierwsze półrocze, w drugim kwartale udało się utrzymać stabilny wynik finansowy i satysfakcjonującą sprzedaż, szczególnie tradycyjnych polis życiowych z regularną składką, a to właśnie takie polisy są podstawą biznesu ubezpieczeń życiowych” – komentuje Witold Jaworski, prezes Allianz.

Majątkowa spółka grupy zebrała w I półroczu 2013 roku 916,8 mln zł składek, o 0,8 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku, kiedy przypis wyniósł 909,7 mln zł. Bardzo dobrą dynamikę wzrostu, na poziomie kilkunastu procent, odnotowały główne linie biznesowe, czyli ubezpieczenia majątkowe i techniczne, OC i transportowe.

Źródło: PIU

Udostępnij artykuł: