Amazon uruchamia polską wersję serwisu, sprzedawcy już mogą rejestrować konta

Gospodarka

Amazon rozpoczął prace nad uruchomieniem serwisu Amazon. pl - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Amazon
Fot. stock.adobe.com/itchaznong

Amazon rozpoczął prace nad uruchomieniem serwisu Amazon. pl - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Spółka podała, że przedsiębiorcy, planujący sprzedaż za pośrednictwem Amazon w Polsce oraz globalnie, mogą rejestrować swoje konta po polsku w ramach przygotowań do premiery serwisu.

Zbliżająca się premiera Amazon. pl zapewni więc polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie, w ponad 200 krajach i terytoriach.

- napisano w komunikacie.

Czytaj także: Amazon otworzy kolejne centrum logistyczne, w Świebodzinie ponad tysiąc nowych stałych miejsc pracy >>>

„Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok” - powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes ds. rozwoju w UE Alex Ootes.

Amazon działa w Polsce od 2014 roku

Spółka zatrudnia ponad 18.000 pracowników w dziewięciu centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku.

W 2021 r. uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, gdzie powstanie ponad 1.000 nowych etatów.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: