Amazon: w nowo uruchomionej polskiej wersji sklepu zapłacisz BLIKIEM

Bezgotówkowo / Z rynku

Klienci mogą zapłacić BLIKIEM od samego początku obecności globalnej platformy Amazon na polskim rynku. Dla BLIKA to kolejny ważny globalny partner e-commerce.

Logo Amazon na ekranie komputera
Fot. stock.adobe.com/monticellllo

Klienci mogą zapłacić BLIKIEM od samego początku obecności globalnej platformy Amazon na polskim rynku. Dla BLIKA to kolejny ważny globalny partner e-commerce.

Uruchomienie polskiej wersji największej platformy zakupowej na świecie było długo oczekiwanym wydarzeniem. Od samego początku za zakupy zapłacą BLIKIEM, najpopularniejszą i preferowaną formą płatności w polskim e-commerce.

Czytaj także: Amazon w Polsce wystartował: strona sklepu już działa; jest odpowiedź Allegro >>>

BLIK już od pierwszego dnia jest dostępny na Amazon.pl.

- To dla nas ważne wydarzenie, które jeszcze bardziej przypieczętowuje pozycję BLIKA w e-commerce. Jest dostępny we wszystkich sklepach internetowych w Polsce, a także na coraz większej liczbie serwisów zagranicznych. Dla Amazona naturalnym było, aby udostępnić BLIKA jako metodę płatności od początku obecności na polskim rynku – mówi Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu BLIK.

BLIK przyspiesza proces płatności

Użytkownicy BLIKA po zapamiętaniu w aplikacji mobilnej banku na swoim smartfonie przeglądarki, przez którą robią zakupy na Amazon, nie będą także musieli przy kolejnych zakupach przepisywać kodu BLIK, a jedynie zatwierdzić transakcję w telefonie.

Po sześciu latach obecności na rynku BLIK dostępny jest już praktycznie dla wszystkich użytkowników bankowości mobilnej w Polsce. Jego popularność i wykorzystanie rosną z roku na rok. W 2020 roku użytkownicy BLIKA zrealizowali 424 mln transakcji, z czego aż 313,7 mln to transakcje w e-commerce. Udział BLIKA w transakcjach w internecie przekracza 60 proc.

Źródło: BLIK
Udostępnij artykuł: