Amazon zatrudnia w Polsce

Finanse i gospodarka

Kilka tysięcy - tyle nowych miejsc pracy przybędzie w najbliższych miesiącach dzięki agencji zatrudnienia Manpower, która rozpoczęła właśnie kolejny etap rekrutacji dla firmy Amazon Fulfillment. Pod względem skali oraz sposobu przeprowadzania, jest to nietypowy jak dla rynku pracy w Polsce proces. Start rekrutacji to dobra wiadomość dla zainteresowanych pracą u pracodawcy, który oferuje konkurencyjne wynagrodzenie, atrakcyjne świadczenia pozapłacowe oraz możliwości rozwoju kariery.    

Rozpoczęta właśnie rekrutacja będzie trwała nieprzerwanie aż do października. Zrekrutowane przez Manpower osoby będą wykonywały pracę na zasadach umowy o pracę tymczasową na stanowiskach pracowników do działów realizacji zamówień. Miejscem pracy będzie jedna z dwóch lokalizacji Amazon w Polsce, które mieszczą się w Bielanach Wrocławskich oraz w Sadach pod Poznaniem.

–  To nie pierwszy prowadzony przez nas proces rekrutacyjny dla Amazon, – komentuje Tomasz Walenczak, Dyrektor Operacyjny w agencji zatrudnienia Manpower. – Rekrutację dla Amazon prowadziliśmy również jesienią, zeszłego roku, kiedy firma ta dopiero otwierał swoje zakłady w Polsce. Wtedy dzięki nam pracę na terenie jej zakładów znalazło kilka tysięcy osób. W  dotarciu do kandydatów pomaga nam doskonała znajomość rynków lokalnych a także rozpoznawalna marka pracodawcy. Oprócz konkurencyjnej stawki godzinowej, Amazon przyciąga kandydatów również atrakcyjnymi benefitami. Co więcej, dla wielu osób to szansa na pracę stałą, bo po  przepracowaniu 6 miesięcy najlepsi przejdą na zatrudnienie stałe po stronie naszego klienta. W poprzednim etapie rekrutacji Amazon zatrudnił u siebie na takich zasadach kilka tysięcy pracowników, – dodaje Tomasz Walenczak.

Na tych, którzy przejdą proces rekrutacji pomyślnie czeka praca w znanej, międzynarodowej firmie, bezpłatny transport do miejsca zatrudnienia, obiad w ciągu dnia za symboliczną złotówkę dla każdego pracownika, a także wynagrodzenie konkurencyjne w porównaniu do innych płac w regionach, w których znajdują się polskie zakłady Amazon. Stawka godzinowa wynosi 13 zł brutto w przypadku centrum pod Poznaniem oraz 12,5 zł brutto w centrum wrocławskim. Wynagrodzeniu towarzyszy 15-procentowa premia.

–  Sytuacja na rynku pracy wygląda coraz bardziej optymistycznie, jednak nadal wiele osób ma problemy w znalezieniu zatrudnienia, – mówi Tomasz Walenczak. – Tymczasem rekrutacja do Amazon to możliwość znalezienia zatrudnienia również dla osób bez doświadczenia oraz długotrwale bezrobotnych. Szanse na jego zdobycie ma każdy. Rekruterzy zwracają jednak uwagę na umiejętność działania w zespole, motywację oraz zaangażowanie – podsumowuje przedstawiciel Manpower.

Do obowiązków zatrudnionych należeć będzie realizowanie podstawowych procesów w magazynie, jak rozkładanie, pakowanie i etykietowanie towarów. Praca trwa po 10,5 godziny dziennie, z godzinną przerwą, cztery dni w tygodniu. Odbywa się w dwóch zmianach, dziennej i nocnej, w systemie sobota-środa oraz środa-niedziela. Miejscem jej wykonywania będzie jedno z dwóch centrów logistycznych, które znajdują się w Sadach koło Poznania oraz w Bielanach Wrocławskich. W obydwu przypadkach zostanie zapewniony transport na linii centrum logistycznego a okolicznymi miejscowościami.

By oszczędzić czas starających się o pracę kandydatów i przyspieszyć cały proces, większa część rekrutacji odbywa się on-line. Może w niej wziąć udział każdy zainteresowany pracą dla Amazon, aplikując poprzez stronę www.manpower.pl/amazon, na której przez formularz rekrutacyjny przekazują swoje dane osobowe, a następnie odpowiadają na zawarte w nim pytania. Po zakwalifikowaniu się do kolejnego etapu następuje rozmowa telefoniczna z rekruterem. Sprawdza on umiejętności miękkie oraz ewentualne wcześniejsze doświadczenia zawodowe kandydata.

Dla osób, które mają utrudniony dostęp do Internetu, aplikowanie on-line możliwe jest również podczas organizowanych przez Manpower spotkań w biurach regionalnych agencji zatrudnienia oraz w lokalnych Urzędach Pracy, w trakcie których konsultanci Manpower pomagają w wypełnieniu przez Internet formularza rekrutacyjnego. Wsparcia w aplikowaniu na oferty udzielamy również podczas indywidualnych wizyt w biurach Manpower w Poznaniu i Wrocławiu. Informacje na temat organizowanych przez konsultantów Manpower spotkań, podczas których również można złożyć swoją aplikację, dostępne są pod numerem 696-023-760 (Poznań), 606-770-697 (Wrocław) lub też w regionalnych oddziałach Manpower, których lista dostępna jest na stronie www.manpower.pl/pl/agency.

Szukając pracy warto korzystać z ofert doświadczonych agencji zatrudnienia, takich jak Manpower. Współpracując z pracodawcami z różnych branż, agencja zatrudnienia Manpower udziela dostępu do wielu ofert pracy, ułatwiając kandydatom jej szybsze znalezienie.

Małgorzata Sacewicz-Górska

Udostępnij artykuł: