Amp Futbol Cup 2014 – zobacz reprezentację Polski przed Mistrzostwami Świata

Finanse i gospodarka

Już 13 i 14 września reprezentacja Polski w ampfutbolu - piłce nożnej osób po amputacjach - zmierzy się w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 44 z Turcją, Włochami, Anglią, Ukrainą i Belgią. Będzie to największa tegoroczna ampfutbolową impreza w Europie i ostatni sprawdzian sześciu reprezentacji przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata do Meksyku.

Już 13 i 14 września reprezentacja Polski w ampfutbolu - piłce nożnej osób po amputacjach - zmierzy się w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 44 z Turcją, Włochami, Anglią, Ukrainą i Belgią. Będzie to największa tegoroczna ampfutbolową impreza w Europie i ostatni sprawdzian sześciu reprezentacji przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata do Meksyku.

Na stadionie na kibiców czekać będą liczne atrakcje (konkursy z nagrodami, spotkania ze znanymi piłkarzami, miniturnieje piłkarskie, gry video, malowanie twarzy itp.), a niedzielne mecze turnieju transmitowane będą na żywo na stronie www.ampfutbol.pl.

Historia ampfutbolu w Polsce ma dopiero trzy lata, a mimo to w zbliżającym się turnieju Polacy chcą nawiązać walkę z czołowymi drużynami świata i pokazać, że będą się liczyć również na meksykańskim mundialu. Biało-czerwoni mają na to realne szanse ponieważ mimo krótkiego stażu rozegrali już 28 międzynarodowych meczów, w których strzelili 68 bramek, a w czerwcu tego roku po świetnym meczu w Suwałkach pokonali faworyzowaną Ukrainę 2:1.

- Tegoroczny Amp Futbol Cup będzie wielkim świętem zarówno dla nas, jak i dla naszych kibiców. Już w meczu otwarcia zmierzymy się z Turcją - trzecim zespołem świata i faworyem do złota w tegorocznym mundialu - mówi Mateusz Widłak, prezes Stowarzyszenia "Amp Futbol" - Turcy mają profesjonalną ampfutbolową ekstraklasę oraz I ligę, a w ich klubach grają najlepsi zawodnicy z Afryki i Azji. U nas piłka klubowa dopiero się rozwija, ale wierzę, że przy dopingu polskich kibiców już teraz osiągniemy dobry rezultat w starciu z gigantem.
140913.amp.futbol.polska.fot.grzegorz.press.03.590

Na głośny doping liczy też bramkarz naszej kadry Marek "dziadek" Zadębski - Bardzo liczymy na wsparcie naszych wiernych i wspaniałych kibiców, to dla nich wylewamy litry potu na treningach i zasuwamy nie bacząc na pogodę. To kibice są naszą siłą, a ich doping jest naszym paliwem!
140913.amp.futbol.polska.fot.Grzegorz.press.05.590

Na Amp Futbol Cup wybiera się również piłkarz warszawskiej Legii, reprezentant Polski Jakub Rzeźniczak - Zawodnicy Amp Futbol są niesamowici. Darzę ich wielkim podziwem za to, ile mają siły oraz jak wiele osiągnęli, pokazując, iż aby grać w piłkę, można przełamać wszystkie bariery. Mocno trzymajmy za nich kciuki w zbliżającym się turnieju, który odbędzie się w Warszawie. Ja tam będę. Wy też musicie!
140913.amp.futbol.polska.fot.grzegorz.press.04.590

Czas na Amp Futbol Cup!

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie "Amp Futbol". Projekt dofinansowany jest ze środków M. St. Warszawy i PFRON. Partnerami imprezy są Oil Transfer Development, V!GO-Ortho, Main Events, DOSiR Praga Północ, Advert House, Unikatowi.pl i Fundacja Duval. Honorowym patronatem imprezę objęli Prezydent m.st. Warszawy, Polski Związek Piłki Nożnej, oraz Burmistrz Dzielnicy Praga Północ.

Więcej informacji na stronie www.ampfutbol.pl

Amp Futbol Cup 2014 - DOSiR Praga Północ ul. Kawęczyńska 44
140913.acf.zapraszamy.01.500

sobota 13 września:

12:00 - oficjalne rozpoczęcie turnieju i prezentacja drużyn
12:30 - Polska v Turcja
13:45 - Anglia v Ukraina
15:00 - Turcja v Włochy
16:30 - Anglia v Belgia
17:45 - Polska v Włochy
19:00 - Ukraina v Belgia

niedziela 14 września:

10:00 - półfinał 1
11:30 - półfinał 2
13:00 - mecz o 5. miejsce
14:30 - mecz o 3. miejsce
16:00 - FINAŁ
17:15 - Oficjalne zakończenie i wręczenie pucharów
140913.atrakcje.acf.01.590

Źródło: Stowarzyszenie "Amp Futbol"

 

Udostępnij artykuł: