Analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku najlepsi na rynku

Bankowość / Finanse i gospodarka

W dziesiątym rankingu analityków giełdowych przygotowywanym przez Gazetę Giełdy Parkiet, analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku zajęli, podobnie jak w ubiegłych latach, pierwsze miejsce. Kamil Kliszcz uznany został za najlepszego analityka branży paliwowej.

W dziesiątym rankingu analityków giełdowych przygotowywanym przez Gazetę Giełdy Parkiet, analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku zajęli, podobnie jak w ubiegłych latach, pierwsze miejsce. Kamil Kliszcz uznany został za najlepszego analityka branży paliwowej.

Co roku zarządzający funduszami inwestycyjnymi i emerytalnymi oraz stratedzy asset management dokonują wyboru najlepszych analityków na rynku. Już po raz kolejny największą łączną liczbę punktów zebrali analitycy Domu Inwestycyjnego BRE Banku. W branży paliwowej bezkonkurencyjny okazał się Kamil Kliszcz. Za najlepszego w analizie technicznej uznany został Piotr Neidek.

Wysoko oceniony został takżeMichał Marczakw branży wydobycie oraz Jakub Szkopek w przemyśle. W czołówce najlepszych analityków wyróżniono również Izę Rokicką, zajmującą się branżą finansową oraz Gabrielę Borowską, zajmującą się branżą handlową.

Według Michała Marczaka, szefa analityków DI BRE i jednocześnie analityka, który znalazł się w czołówce analityków w kategorii strategia rynkowa, kluczem do zbudowania dobrego zespołu analityków jest przede wszystkim odpowiedni dobór ludzi oraz dobra współpraca w zespole. Dodatkowo, jak mówi Marczak, ważna jest także umiejętność przekazania wiedzy na temat danej branży klientom.

- Nasi analitycy przez cały czas pogłębiają swoją wiedzę na temat branży, którą się zajmują, utrzymują stały kontakt z zarządami spółek, a także wymieniają się informacjami między sobą. Dzięki temu są silnym zespołem. - mówiMichał Marczak- Zwycięstwo w rankingu układanym przez zarządzających funduszami to moim zdaniem najlepsze potwierdzenie kwalifikacji i profesjonalizmu mojego zespołu - dodaje.

Dom Inwestycyjny BRE Banku jest jednym z najdłużej funkcjonujących na pol­skim rynku kapitałowym domów maklerskich. Prowadzi działalność od 1991 roku, kierując ofertę do wszystkich ak­tywnych grup inwestorów zarówno instytucjo­nalnych, jak też indywidualnych. Oferta brokera obejmuje pełen zakres dostępnych na polskim rynku kapitałowym usług maklerskich - w tym rozwiązania dla inwestorów giełdowych oraz emitentów papierów wartościowych. Obecnie DI BRE obsługuje aż 300 tys. aktywnych ra­chunków maklerskich i jest pod tym względem liderem rynku.

DI BRE przeprowadził pierwszą na polskim rynku emisję akcji z prawem poboru, przygotował pierwszą publiczną emisję warrantów, zawarł pierwszą w hi­storii Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) transakcję, której przedmiotem były kontrakty terminowe i transakcję krótkiej sprzedaży. W tym roku, w 20. rocznicę powstania DI BRE udostępnił pod adresem www.dibre.pl nowy serwis internetowy dla klientów, na którym można znaleźć informacjr o rynku kapitałowym wzbogacone o profesjonalne opracowania analityczne oraz przydatne w inwestowaniu rozwiązania funkcjonalne.

Udostępnij artykuł: