Andrzej Dulka nowym prezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Kadry

Jak wynika z raportu Gemius PBI „E-commerce w Polsce 2018” już ponad połowa Polaków robi zakupy przez Internet. Pomimo dużego zainteresowania klientów produktami i usługami dostępnymi bez wychodzenia z domu, w zakresie ubezpieczeń na życie, sprzedaż on line nie jest powszechna.

Andrzej Dulka
Andrzej Dulka Fot. PIIT

Jak wynika z raportu Gemius PBI „E-commerce w Polsce 2018” już ponad połowa Polaków robi zakupy przez Internet. Pomimo dużego zainteresowania klientów produktami i usługami dostępnymi bez wychodzenia z domu, w zakresie ubezpieczeń na życie, sprzedaż on line nie jest powszechna.

#AndrzejDulka przejmuje stery w #PIIT na najbliższe 2 lata.

W piątek podczas XXIX zwyczajnego Zgromadzenia Członków Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji wybrano nowego Prezesa Izby. Na stanowisko kandydowali Andrzej Dulka oraz Bartłomiej Michałowski. W trakcie głosowania członkowie Izby na Prezesa wybrali Andrzeja Dulkę, który przejmuje stery w PIIT na najbliższe 2 lata.XXIX Zgromadzenie PIIT dokonało również wyboru Władz Izby na nową kadencję w latach 2019-2021:
  • Rada Izby będzie liczyć 25 przedstawicieli firm zrzeszonych w PIIT
  • Komisja Rewizyjna będzie składać się z 3 przedstawicieli firm zrzeszonych w PIIT
  • Sąd Koleżeński będzie składał się z 5 przedstawicieli firm zrzeszonych w PIIT
Szczegółowa lista osobowa nowych władz Izby znajduje się tutaj >>>

"To dla mnie prawdziwy zaszczyt móc objąć to stanowisko, a zarazem duże zobowiązanie, aby intensywnie pracować dla dobra branży teleinformatycznej skupionej w PIIT" powiedział nowy Prezes Izby po wyborze na to stanowisko.Andrzej Dulka przez ostatnie 13 lat pełnił funkcje Prezesa w firmie Alcatel-Lucent Polska, gdzie między innymi zarządzał rozwojem biznesu w Polsce i Europie Centralnej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu korporacjami w branży wysokich technologii i telekomunikacji. Jest również znany z działalności publicznej: od 2012 roku jest Wiceprzewodniczącym Sekcji w Komitecie Elektroniki i Telekomunikacji PAN;  od 2015 roku jest Członkiem Rady Dyrektorów w European Federation of ICT, Telecom & Media Engineers; od 2015 roku Prezesem w Stowarzyszeniu Inżynierów Telekomunikacji. W 2010 został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2009 otrzymał Statuetkę Złotego Cyborga przyznawaną dla liderów polskiego przemysłu informatycznego i telekomunikacyjnego. Z wykształcenia jest doktorem inżynierem automatykiem, ukończył także dzienne studia w zakresie zarządzania.

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji istnieje od 26 lat i zrzesza 130 firm. Jest platformą firm teleinformatycznych działających na rzecz cyfrowej transformacji gospodarki i modernizacji państwa. Izba pracuje na rzecz dobrych regulacji i procedur, które umożliwiają cyfrowy rozwój i modernizację Państwa, przy zachowaniu zasad swobody gospodarczej oraz promuje kompetencje, procesy oraz dobre praktyki wspierające cyfrową transformację oraz upowszechnianie społecznie korzystnych innowacji.
Udostępnij artykuł: