Andrzej Gut–Mostowy nowym wiceministrem rozwoju. Będzie odpowiedzialny za promocję polskiej marki

Kadry

Premier Mateusz Morawiecki 3 stycznia 2020 r. powołał Andrzeja Gut-Mostowego na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki.

Andrzej Gut-Mostowy
Andrzej Gut-Mostowy Fot. Ministerstwo Rozwoju

Premier Mateusz Morawiecki 3 stycznia 2020 r. powołał Andrzeja Gut-Mostowego na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki.

Premier @MorawieckiM powołał @GutMostowy na stanowisko Sekretarza Stanu w @MinRozwoju, Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw promocji polskiej marki #GutMostowy

Nominację wręczyła minister Jadwiga Emilewicz.

Kim jest nowy wiceminister?

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunkach gospodarka turystyczna (studia magisterskie) i gospodarka regionalna (studia doktoranckie).

Poseł na Sejm RP trzech kadencji: 2005–2007, 2007–2011, 2011–2015.

W latach 1998–2005 (dwie kadencje) radny Województwa Małopolskiego. Pełnił m.in. stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki. W latach 1995-1998, Radny Miasta Zakopane i Członek Zarządu Miasta.

Wiceprezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w latach 2008–2014. Był też prezesem i członkiem Zarządu Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Należał do Zespołu Naukowego „Badania Ruchu Turystycznego w Małopolsce”. Inicjator powołania Małopolskiej Organizacji Turystycznej przez Sejmik Województwa Małopolskiego.

W latach 2005–2009 współzałożyciel i pierwszy zwierzchnik Rycerzy Kolumba w Polsce, największej dobroczynnej katolickiej organizacji na świecie.

Od 2004 r. organizator festynów „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza, Orawy Dzieciom” w Rabce. Za tę działalność odznaczony Kawalerem  „Orderu Uśmiechu”.

Pochodzi z jednej z najstarszych i najliczniejszych rodzin na Podhalu, która od końca XIX wieku zajmuje się turystyką.

Żonaty, czwórka dzieci. Zna język angielski.

Udostępnij artykuł: