Andrzej Jarczyk i Adam Łoziak powołani na kolejną kadencję

Kadry

Rada Nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała o przedłużeniu kadencji dwóch członków zarząduPrezes zarządu Andrzej Jarczyk oraz wiceprezes Adam Łoziak będą pełnić dotychczasowe funkcje przez kolejne 3 lata

Rada Nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała o przedłużeniu kadencji dwóch członków zarząduPrezes zarządu Andrzej Jarczyk oraz wiceprezes Adam Łoziak będą pełnić dotychczasowe funkcje przez kolejne 3 lata

Rada Nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała o przedłużeniu o kolejne trzy lata kadencji Andrzeja Jarczyka, prezesa, i Adama Łoziaka, wiceprezesa.

160419.andrzej jarczyk prezes zarzadu uniqaAndrzej Jarczyk stanowisko prezesa zarządu spółek UNIQA objął w styczniu 2011 r. Poprzednio, od listopada 2007 r. był prezesem zarządu spółek Grupy Generali w Polsce, a w latach 1996 - 2007 związany był z Grupą PZU. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Studiował również "Zarządzanie przedsiębiorstwem" na Uniwersytecie w Bochum. W UNIQA odpowiada m.in. za sprzedaż, marketing, zasoby ludzkie i audyt.

160419.adam loziak wiceprezes zarzadu uniqaAdam Łoziak ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ze spółkami UNIQA związany jest od 2003 r. W tym czasie pełnił różne funkcje, a od 2010 r. jest wiceprezesem zarządu spółek UNIQA ds. współpracy z mieszkalnictwem, sprzedaży ubezpieczeń grupowych i zarządzania ryzykiem.

Z końcem marca Rada Nadzorcza spółek UNIQA w Polsce zdecydowała również o powołaniu Jarosława Matusiewicza na stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego na technikę ubezpieczeniową. Jest on związany z UNIQA od 10 lat.

Decyzja Rady Nadzorczej jest potwierdzeniem kierunku wynikającego ze strategii Grupy: UNIQA 2.0, której elementem jest stabilne zarządzanie. W 2015 r. spółki UNIQA w Polsce wypracowały rekordowy wynik finansowy. Mimo trudnego otoczenia rynkowego zwiększyły zysk brutto do prawie 70 mln zł (wg międzynarodowych standardów rachunkowości). Był on o 60 proc. wyższy niż przed rokiem.

Aktualny skład zarządu spółek UNIQA w Polsce:

  • Andrzej Jarczyk - prezes zarządu,
  • Małgorzata Michalak-Bartkowiak - wiceprezes zarządu,
  • Adam Łoziak - wiceprezes zarządu,
  • Jarosław Matusiewicz - wiceprezes zarządu.

Więcej o UNIQA na www.uniqa.pl

 

Udostępnij artykuł: