Andrzej Klesyk wybrany na prezesa PZU

Kadry / Tylko u nas

16 marca Rada Nadzorcza PZU SA powołała Andrzeja Klesyka w skład zarządu PZU SA nowej kadencji i powierzyła mu pełnienie funkcji prezesa zarządu. Powołanie nastąpiło na okres wspólnej kadencji, która obejmuje trzy lata obrotowe. Pierwszym pełnym rokiem obrotowym będzie rok 2016.

W ubiegłym roku opracowano strategię PZU3.0, która ma uczynić z firmy lidera we wszystkich kluczowych dla PZU obszarach: ubezpieczeń, inwestycji i ochrony zdrowia.

– Cieszę się, że ambitny projekt, jakim jest PZU3.0 zyskał pełną aprobatę Rady Nadzorczej i powierzono mi jego realizację. PZU jest dziś inną firmą niż wówczas, kiedy obejmowałem funkcję prezesa w 2007 roku i rozpoczynałem zmiany mające uczynić ją zdolną do efektywnego konkurowania na polskim rynku. Przed trzema laty, kiedy Rada zaufała zaprezentowanej przeze mnie wizji spółki i wybrała na drugą kadencję, wskazywałem, że przed nami jeszcze wiele pracy w osiąganiu kolejnych celów. To założenie się nie zmienia. Chcemy uczynić z PZU zwinnego giganta, firmę silną, zyskowną i gotową na nowe wyzwania przyszłości. Jestem dumny z tego, co udało nam się w tym czasie osiągnąć, przed nami kolejne lata ciężkiej pracy w budowaniu wartości największej firmy ubezpieczeniowej w naszym regionie Europy – powiedział Andrzej Klesyk, prezes PZU SA.

Andrzej Klesyk Ukończył Katolicki Uniwersytet Lubelski na kierunku ekonomia, a także uzyskał MBA w Harvard Business School. Pracował m.in. jako Partner w Boston Consulting Group w Warszawie. Był założycielem i CEO Inteligo, przedsięwzięcia bankowości internetowej i pracował w McKinsey&Co w Londynie.

Źródło: www.pzu.pl

Udostępnij artykuł: