Andrzej Kubacki i Piotr Stopiński dołączyli do zespołu Pekao TFI

Kadry

Logo Pekao TFI
Źródło: Pekao TFI

Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) wzmacnia zespół zarządzania akcjami. Do zespołu dołączyli Andrzej Kubacki - na stanowisku dyrektora zespołu zarządzania akcjami oraz Piotr Stopiński - jako zastępca dyrektora tego zespołu, podała spółka.

Pekao Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych wzmacnia zespół zarządzania akcjami #Pekao #PekaoTFI @BankPekaoSA

“Po bardzo dobrych wynikach funduszy dłużnych krótkoterminowych i obligacyjnych, osiągniętych przez nasz zespół dłużny, oraz istotnej poprawie w funduszach akcyjnych, zdecydowaliśmy się na dalsze wzmocnienie zespołu akcyjnego. […] Andrzej Kubacki i Piotr Stopiński to najwyższej klasy profesjonaliści. Jestem przekonany, że ich wiedza, zarówno z obszaru analiz, jak i zarządzania aktywami, pozwoli na stworzenie ciekawych i perspektywicznych strategii inwestycyjnych” – powiedział wiceprezes Pekao TFI odpowiedzialny za pion zarządzania aktywami Jacek Babiński, cytowany w komunikacie.

Andrzej Kubacki posiada ponad 12 lat doświadczenia w modelowaniu finansowym, wycenie akcji, tworzeniu portfeli inwestycyjnych, analizie różnych rynków i branż oraz zarządzaniu zespołem. Przed objęciem stanowiska w Pekao TFI, był od września 2016 związany z Noble Funds TFI. Od października 2011 do sierpnia 2016 r. pracował w ING Securities kolejno na stanowiskach analityka, starszego analityka i zastępcy dyrektora zespołu analiz. Wcześniej, od września 2008 do września 2011, związany był z NN OFE, największym funduszem emerytalnym w Polsce, gdzie zajmował stanowiska analityczne, a także odpowiadał za wynik części portfela akcyjnego funduszu emerytalnego.

Piotr Stopiński posiada wieloletnie doświadczenie w środowisku finansów międzynarodowych. Swoją karierę rozpoczynał w obszarze zarządzania aktywami w szwajcarskiej firmie Pictet Asset Management, gdzie przez 10 lat – do października 2018 r., przeszedł wszystkie szczeble kariery, zaczynając od stażysty a kończąc na stanowisku senior investment manager. Specjalizuje się w akcjach globalnych z naciskiem na fundamentalne, niebenchmarkowe oraz tematyczne podejście do inwestowania. Zanim dołączył do zespołu Pekao TFI, od listopada 2018 r. związany był z Ipopema TFI, gdzie zajmował stanowisko zarządzającego portfelem akcji globalnych.

Pekao TFI jest najstarszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych w Polsce. Jego jedynym akcjonariuszem jest spółka Pekao Investment Management, należąca do Banku Pekao. Pekao TFI zarządza obecnie aktywami o wartości ponad 20 mld zł.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: