Andrzej Modzelewski nowym prezesem innogy Polska

Kadry

Andrzej Modzelewski został powołany na prezesa innogy Polska, zastępując Filipa Thona, który obejmie stanowisko prezesa E.ON Energie Deutschland od 1 kwietnia, podała spółka.

Andrzej Modzelewski
Andrzej Modzelewski Fot. innogy Polska

Andrzej Modzelewski został powołany na prezesa innogy Polska, zastępując Filipa Thona, który obejmie stanowisko prezesa E.ON Energie Deutschland od 1 kwietnia, podała spółka.

"Na podstawie decyzji zarządu Grupy E.ON z dniem 1 kwietnia 2021 roku dr Filip Thon obejmie stanowisko prezesa spółki E.ON Energie Deutschland. Na stanowisku prezesa innogy Polska zastąpi go dr Andrzej Modzelewski" - czytamy w komunikacie.

"Powołanie mnie na tak odpowiedzialne stanowisko w strukturach Grupy E.ON jest niewątpliwym wyróżnieniem. Wierzę, że doświadczenie, które zdobyłem kierując innogy Polska przez 13 lat na dynamicznym i wymagającym polskim rynku będzie pomocne w mojej nowej roli. Andrzejowi życzę wielu sukcesów w kierowaniu firmą. Jestem przekonany, że pod jego przywództwem będzie ona dalej umacniać swoją rynkową pozycję i cieszyć się rosnącym zaufaniem klientów" - powiedział Thon, cytowany w komunikacie.

Doświadczenie zawodowe

Andrzej Modzelewski od 2018 r. pełni funkcję członka zarządu innogy Polska. W Grupie RWE i innogy był odpowiedzialny za strategię i rozwój spółki, wdrażanie nowych produktów, a także za koordynację obszarów związanych z infrastrukturą sieciową oraz sprzedażą energii i gazu w Europie Środkowo-Wschodniej. Przez kilka ostatnich lat zasiadał w zarządach EDF Polska, a następnie PGE Energia Ciepła, gdzie odpowiadał m.in. za inwestycje w sektorze elektrociepłowniczym oraz rozwój usług okołoenergetycznych. Pracował także jako konsultant w firmie doradczej ConEnergy.

Czytaj także: Problem zanieczyszczenia powietrza. innogy Polska prezentuje pierwszy w kraju Zero Emission Store >>>

"Decyzja zarządu E.ON dotycząca powołania mnie na stanowisko prezesa zarządu innogy Polska jest dla mnie wielkim zaszczytem. Przychodzi ona w wyjątkowym momencie, gdy jesteśmy coraz bliżej pełnej integracji ze strukturami Grupy E.ON, ale także w istotnym czasie fundamentalnych zmian na rynku energii. innogy Polska jako część międzynarodowej Grupy E.ON przyczyni się do szybkiej transformacji i modernizacji polskiego rynku energii. Dołożę wszelkich starań, abyśmy nadal w pełni realizowali swój potencjał, oferując naszym obecnym i przyszłym klientom stabilną, atrakcyjną i kompleksową ofertę energetyczną" - skomentował Modzelewski.

Największymi firmami należącymi do innogy w Polsce są innogy Polska odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię ok. 1 mln klientów oraz firma innogy Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: