Andrzej Oślizło powołany na stanowisko prezesa Develii

Kadry

Rada nadzorcza Develii powołała Andrzeja Oślizło na stanowisko prezesa zarządu, podała spółka. Od 30 maja 2020 r. obowiązki prezesa Develii pełnił Paweł Ruszczak.

Andrzej Oślizło
Fot. Develia

Rada nadzorcza Develii powołała Andrzeja Oślizło na stanowisko prezesa zarządu, podała spółka. Od 30 maja 2020 r. obowiązki prezesa Develii pełnił Paweł Ruszczak.

"Cieszę się, że w dobie zawirowań rynkowych firma zyskuje mocnego lidera, który posiada kompetencje niezbędne do umacniania pozycji naszej firmy. Jestem przekonany, że Andrzej Oślizło z powodzeniem zrealizuje stawiane przed nim cele. To doświadczony menedżer specjalizujący się w rozwijaniu przedsięwzięć biznesowych o dużej skali, który wielokrotnie udowodnił swoją skuteczność na stanowiskach zarządczych" - powiedział przewodniczący rady nadzorczej Develii Jacek Osowski, cytowany w komunikacie.

Nowa strategia spółki

Jednym z pierwszych zadań jakie sobie stawiam, jest przygotowanie nowej strategii spółki nakierowanej na wzrost wartości poprzez m.in. wykorzystanie szans rynkowych i zwiększenie udziału w rynku przy zachowaniu wysokiej rentowności.

"Będziemy pracować też nad zwiększeniem zwrotów z kapitałów własnych i przyśpieszeniem rotacji aktywów" - powiedział Oślizło.

Doświadczenie zawodowe

Andrzej Oślizło w swojej karierze pełnił funkcje prezesa i członka zarządu spółek z branż: ICT, TSL, lotniczej, finansów i bankowości (m.in. Schenker, LOT, Aviva, Expander, Burietta - Grupa Inelo). Jego doświadczenie zawodowe obejmuje także współpracę z funduszami private equity m.in. Trinity Management i Innova Capital, z ramienia których pełnił funkcje nadzorcze i zarządcze w organach spółek portfelowych, a także odpowiadał za wzrost ich wartości i wyjścia kapitałowe. Zasiadał w radach nadzorczych: Burietta (Grupa Inelo), SGB SSO, Intrum, Gold Finance, BZ WBK - Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, Expander Advisors, Casinos Poland. 

W zarządzie Develii pozostają dotychczasowi członkowie zarządu: Paweł Ruszczak, Mirosław Kujawski i Tomasz Wróbel, podano również.

Develia - dawniej LC Corp - kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r. W 2019 r. sprzedała 1 510 lokali mieszkalnych i usługowych.

Źródło: PAP BIZNES
Udostępnij artykuł: