Aneta Bińkiewicz prezesem zarządu AWBUD SA

Kadry

Logo AWBUD
Źródło: AWBUD

Z dniem 28 listopada 2018 r. stanowisko prezesa zarządu AWBUD SA objęła Aneta Bińkiewicz, obecnie pełniąca funkcję prezesa zarządu INSTAL LUBLIN Sp. z o.o., jednej z największych firm instalacyjnych w Polsce, należącej do grupy kapitałowej AWBUD.

Stanowisko prezesa zarządu #AWBUD SA objęła Aneta Bińkiewicz

Aneta Bińkiewicz jest związana z grupą AWBUD od 06 listopada 2014 r., najpierw jako członek zarządu INSTAL LUBLIN Sp. z o.o. i dyrektor techniczny, a od listopada 2017 r. jako prezes zarządu Spółki. Od 01 maja 2016 r. do 28 lutego 2017 r. pełniła także funkcję dyrektora ds. instalacji oraz zakupów centralnych w AWBUD SA., następnie od 01 marca 2017 r. do 31.12.2017 r. zajmowała stanowisko dyrektora ds. instalacji sanitarnych. Wcześniej, w latach 2009 – 2014 zdobywała doświadczenie zawodowe na stanowiskach menedżerskich w firmach Strabag Sp. z o.o., Windpol Sp. z o.o. oraz Bieltom Sp. z o.o. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie, Wydziału Ekologii na kierunku Ochrona środowiska.

– W ciągu ponad czterech lat pracy na stanowiskach kierowniczych, najpierw w spółce AWBUD, a następnie w zarządzie INSTAL LUBLIN pani Aneta Bińkiewicz doskonale poznała specyfikę całej grupy AWBUD. Już jako prezes zarządu INSTAL LUBLIN w krótkim czasie dokonała bardzo skutecznej reorganizacji tej Spółki i w zdecydowany sposób poprawiła jej wyniki finansowe. Dlatego też, jestem przekonany, że rozszerzona współpraca z panią Anetą Bińkiewicz będzie korzystna dla całej grupy kapitałowej, a jej efekty będą widoczne już niebawem, śladem INSTALU, także w Spółce matce. – mówi Wiesław Cholewa, przewodniczący rady nadzorczej AWBUD SA. – W imieniu całej rady nadzorczej życzę nowej Pani Prezes powodzenia w realizacji niemałych wyzwań oraz zapewniam o otwartości na współpracę oraz pełnym wsparciu całej Grupy Murapol w osiąganiu kolejnych celów biznesowych jakie stoją przed grupą AWBUD – dodaje Wiesław Cholewa.

AWBUD to wyspecjalizowana grupa budowlana, prowadząca działalność w zakresie budownictwa przemysłowego, komercyjnego i ogólnego, świadcząca usługi w obszarach ekologii, energetyki i rewitalizacji obiektów, a także wykonująca prace instalacyjne i żelbetowe. Dominującym obszarem działalności Grupy jest realizacja kontraktów w formule generalnego wykonawstwa, zapewniająca kompleksową obsługę projektu budowlanego.

– Doceniam i dziękuję za zaufanie jakim obdarzono moją osobę powierzając mi funkcję prezesa zarządu firmy z ponad 28 letnim doświadczeniem w branży. Dołożę wszelkich starań, aby AWBUD, pomimo niełatwej sytuacji na rynku, osiągał wyniki na miarę swoich możliwości oraz otoczenia, w którym funkcjonuje. – mówi Aneta Bińkiewicz, prezes zarządu INSTAL LUBLIN Sp. z o.o. oraz prezes zarządu AWBUD SA.

Od 2017 r. Grupa AWBUD należy do holdingu Murapol. We wrześniu br. obydwa podmioty podpisały list intencyjny, na mocy którego AWBUD jako generalny wykonawca będzie zaangażowany w budowę ok. 25 proc. powierzchni użytkowej mieszkań powstającej rocznie w projektach inwestycyjnych Murapolu w latach 2019-2021. Z zacieśnionej współpracy z holdingiem grupa AWBUD będzie wypracowywać co najmniej 120 mln zł przychodów rocznie w ww. okresie.

 

Źródło: Informacja prasowa

Udostępnij artykuł: