Antonio Escámez Torres

Banki, Firmy, Instytucje - Kadry

Przewodniczący Rady Nadzorczej Santander Bank Polska S.A.

Przewodniczący Rady Nadzorczej Santander Bank Polska S.A.

Posiada bogate doświadczenie w pełnieniu funkcji zarządczych i nadzorczych oraz doskonałą znajomość branży finansowej zdobywaną w tym sektorze od 1973 roku. Pełnił funkcje wykonawcze oraz niewykonawcze w spółkach w wielu geografiach, w tym w Ameryce Łacińskiej, Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Przez większość swojej kariery związany był z hiszpańskim Banco Central oraz z Grupą Santander. Z wykształcenia jest prawnikiem, ukończył wydział prawa na Uniwersytecie Complutense w Madrycie

Doświadczenie zawodowe:

  • Dyrektor niewykonawczy w Radzie Santander Consumer Finance S.A. (od 2020 r.). W latach 1999 - 2020 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady tej spółki.
  • Zastępca Przewodniczącego banku Attijariwafa Bank (w latach 1994-2018).
  • Przewodniczący fundacji Banco Santander (w latach 2007-2018).
  • Przewodniczący fundacji Spain India Council Foundation (w latach 2009-2018).
  • Od 1999 r. Antonio Escámez Torres jest związany z Grupą Santander – Banco Santander S.A. (w wyniku fuzji Banco Central Hispano z Banco de Santander, działającego do 2007 roku pod nazwą Banco Santander Central Hispano), w której pełnił wiele funkcji do 2012 roku, w tym: Członka Rady Dyrektorów, Członka Komitetu Wykonawczego, Członka Komitetu Zarządzającego, Członka Rady Doradczej – Banco Santander International Advisory Board, a także Członka Komitetów ds. Technologii oraz ds. Działalności na Arenie Międzynarodowej.
  • W latach od 1973 r. do 1999 r., był związany z hiszpańskim Banco Central (po fuzji z Banco Hispano Americano w 1991 r., działającym pod nazwą Banco Central Hispano), gdzie obejmował szereg funkcji, między innymi stanowisko Przewodniczącego oraz Prezesa odpowiedzialnego za działalność Banco Central w Ameryce Północnej, członka Rady Dyrektorów, członka Komitetu Wykonawczego oraz członka Komitetu Zarządzającego.
  • Od 22 marca 2021 r. Przewodniczący Rady Nadzorczej Santander Bank Polska S.A
Udostępnij artykuł: