API: Bank Pekao udostępnił środowisko testowe dla usługodawców PSD2

Z rynku

Logo Banku Pekao
Źródło: Bank Pekao

Bank Pekao udostępnił środowisko testowe dla usługodawców PSD2. Uprawnione podmioty - w ramach otwartej bankowości - będą mogły świadczyć usługi płatnicze za pośrednictwem przygotowanego przez Bank Pekao specjalnego interfejsu API, podał bank.

#BankPekao udostępnił środowisko testowe dla usługodawców #PSD2. Uprawnione podmioty będą mogły świadczyć usługi płatnicze za pośrednictwem przygotowanego przez @BankPekaoSA interfejsu #API

PSD2 (ang. Payment Services Directive 2) to unijna dyrektywa dotycząca usług płatniczych, wprowadzająca nowe regulacje, które określają zasady współpracy banków, dostawców usług płatniczych (tzw. third party providers – TPP) w zakresie otwartej bankowości.

Otwarta bankowość

“W ramach otwartej bankowości dostawcy nowych rodzajów usług płatniczych nadzorowani przez Komisję Nadzoru Finansowego lub innego lokalnego regulatora będą mogli w imieniu klienta i za jego uprzednią zgodą otrzymać dostęp do rachunku płatniczego, w celu zainicjowania płatności (PIS), uzyskania informacji o rachunku (AIS) oraz potwierdzenia dostępności środków na rachunku płatniczym (CAF)” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Forum Bankowe 2019. API startuje w polskich bankach >>>

Zgodność ze standardem PolishAPI

Prezentowany interfejs jest zgodny ze standardem PolishAPI wersja 2.1.1 opracowanym przez Związek Banków Polskich celem implementacji dyrektywy PSD2 na terenie Polski, podano także.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: