Aplikacja mojePZU mobile dołączyła do sklepu Huawei AppGallery

Z rynku

Aplikacja grupy PZU - mojePZU mobile dołączyła do AppGallery, autorskiego sklepu z aplikacjami Huawei, podano w komunikacie.

Logo PZU
Logo PZU (źródło: Materiały prasowe)

Aplikacja grupy PZU - mojePZU mobile dołączyła do AppGallery, autorskiego sklepu z aplikacjami Huawei, podano w komunikacie.

"Aplikacja jest w tej chwili dostępna dla urządzeń Huawei opartych o Google Mobile Services, ale już niebawem zostanie zintegrowana z Huawei Mobile Services i będzie działać na najnowszych urządzeniach z portfolio Huawei. Urządzenia Huawei oparte o HMS to smartfony z serii Mate 40, P40 i Mate 30, modele Y6p, Y5p i P smart 2021 oraz innowacyjny, składany smartfon Mate Xs" - czytamy w komunikacie.

Czytaj także: PZU: zysk netto grupy wyniósł 897 mln zł w I kwartale 2021 roku; wzrost o blisko 700 proc. rdr >>>

"Dołączenie aplikacji grupy PZU do AppGallery jest dla nas niezwykle istotne, ponieważ uzupełnia portfolio sklepu o bardzo ważny tytuł, z którego codziennie korzysta bardzo wielu użytkowników naszych urządzeń. Pracujemy nad tym, aby aplikację już niebawem mogli pobrać również użytkownicy urządzeń wyposażonych w HMS" - powiedział dyrektor rozwoju ekosystemu w Huawei CBG Polska Witold Walczak, cytowany w komunikacie.

Jedna z najbardziej rozbudowanych platform samoobsługowych na polskim rynku finansowo-ubezpieczeniowym

Aplikacja mojePZU to jedna z najbardziej rozbudowanych platform samoobsługowych dostępnych na polskim rynku finansowo-ubezpieczeniowym. Dzięki niej klienci mogą zgłosić szkodę, sprawdzić jej status, kupić niektóre ubezpieczenia majątkowe, a także inwestować oszczędności. Serwis daje także możliwość zapisania się na wizyty lekarskie bez wychodzenia z domu.

"Sukcesywnie rozwijamy nasze rozwiązania mobilne i dbamy, by wszyscy nasi klienci mogli korzystać z mojePZU. Aplikacja cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród klientów, ceniących sobie wygodę i szybkość działania. Już dziś z portalu korzysta ponad 2 mln klientów, a wielu z nich posługuje się w tym celu aplikacją mobilną. Naturalnym więc było udostępnienie mojePZU także posiadaczom telefonów Huawei. W pierwszym kroku wydaliśmy aplikację GMS, co stanowi podstawę dla pełnej integracji z HMS" - dodał dyrektor do spraw e-commerce w PZU Grzegorz Nowakowski.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów w 2020 r. wyniosła blisko 379 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

AppGallery to sklep stworzony przez Huawei, w którym znajduje się ponad 1 000 polskich aplikacji, a kolejne 8 000 aplikacji dostępnych jest w języku polskim. W skali globalnej, sklep liczy ponad 120 tysięcy aplikacji, z których każdego miesiąca korzysta ponad 530 mln aktywnych użytkowników z całego świata. Sklep jest częścią ekosystemu Huawei Mobile Services.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: