Apple Pay już dostępny dla użytkowników DiPocket w Polsce

Bezgotówkowo / Z rynku

DiPocket, polsko-brytyjski fintech oferujący aplikację mobilną i karty Mastercard do łatwego zarządzania codziennymi finansami, udostępnił swoim użytkownikom usługę Apple Pay, która zmienia oblicze płatności mobilnych oferując prosty, szybki, bezpieczny i chroniący prywatność użytkownika sposób płacenia.

Kobeiat płacąca telefonem za kawę w restauracji
Fot. stock.adobe.com/bnenin

DiPocket, polsko-brytyjski fintech oferujący aplikację mobilną i karty Mastercard do łatwego zarządzania codziennymi finansami, udostępnił swoim użytkownikom usługę Apple Pay, która zmienia oblicze płatności mobilnych oferując prosty, szybki, bezpieczny i chroniący prywatność użytkownika sposób płacenia.

#DiPocket, polsko-brytyjski fintech oferujący aplikację mobilną i karty #Mastercard do łatwego zarządzania codziennymi finansami, udostępnił swoim użytkownikom usługę #ApplePay

Bezpieczeństwo i prywatność są kluczowe w rozwiązaniu Apple Pay. W płatnościach Apple Pay z użyciem karty Mastercard wydanej przez DiPocket jej numer nie jest zapisywany, ani w pamięci urządzenia, ani na serwerach Apple. Zamiast tego przypisywany jest unikalny Numer Konta Urządzenia, który, po zaszyfrowaniu, przechowywany jest z wykorzystaniem tzw. bezpiecznego elementu (ang. secure element) urządzenia. Każda transakcja jest natomiast autoryzowana za pomocą jednorazowego, unikalnego, generowanego dynamicznie kodu bezpieczeństwa. Użyta w rozwiązaniu Apple Pay usługa Mastercard Digital Enablement Service (MDES) wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, takie jak tokenizacja, szyfrowanie czy EMV, aby zapewnić bezpieczeństwo danych użytkownikom DiPocket.

Czytaj także: Płatności mobilne w Polsce. Na co lepiej uważać?

DiPocket oferuje innowacyjne, cyfrowe usługi finansowe

„DiPocket oferuje innowacyjne, cyfrowe usługi finansowe, zapewniając wyjątkową jakość obsługi klienta pod względem wygody, bezpieczeństwa i szybkości. Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu Apple Pay – nowego rozwiązania płatności mobilnych, aby dalej ułatwiać zakupy realizowane w sklepach i w Internecie”, powiedział Fedele di Maggio, dyrektor generalny DiPocket.

Konfiguracja usługi Apple Pay jest łatwa

Konfiguracja usługi Apple Pay jest łatwa, a jej użytkownicy mogą nadal czerpać wszelkie korzyści związane z płaceniem kartą. Korzystanie z Apple Pay w sklepach stacjonarnych jest możliwe dla użytkowników urządzeń iPhone SE, iPhone 6 i nowszych, a także zegarków Apple Watch.

Czytaj także: Apple Pay – niespodziewany opór w Niemczech >>>

Płacenie online w aplikacjach i na stronach internetowych akceptujących Apple Pay jest niezwykle proste. Takie transakcje autoryzuje się poprzez przyłożenie palca do czytnika Touch ID lub, w przypadku modelu iPhone X, dwukrotne wciśnięcie przycisku z boku urządzenia i spojrzenie w kierunku ekranu, z użyciem funkcji Face ID. Dzięki Apple Pay nie ma potrzeby ręcznego wypełniania długich formularzy ani wielokrotnego wprowadzania danych dotyczących płatności i dostawy. W przypadku płatności w aplikacjach mobilnych lub w przeglądarce Safari, Apple Pay działa na urządzeniach iPhone 6 i nowszych, iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. generacji), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszych. Z Apple Pay można także korzystać w przeglądarce Safari na dowolnym komputerze Mac wprowadzonym w 2012 r. lub później, z systemem macOS Sierra, i potwierdzić płatność za pomocą iPhone'a 6 lub nowszego, Apple Watch lub funkcji Touch ID na nowym MacBooku Pro i MacBooku Air.

Źródło: DiPocket
Udostępnij artykuł: