ARP i KUKE Finance wprowadzają faktoring dla firm z sektora MŚP

Firma

Faktoring
Fot. stock.adobe.com/marcus_hofmann

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) we współpracy z KUKE Finance wprowadza do oferty nowy produkt - faktoring dla firm z sektora MŚP, w szczególności faktoring pełny, czyli z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta, podała ARP.

Agencja Rozwoju Przemysłu (#ARP) we współpracy z #KUKE Finance wprowadza do oferty nowy produkt - faktoring dla firm z sektora #MŚP @KUKE_pl

„Po doskonale przyjętej przez rynek ofercie leasingowej zdecydowaliśmy się na wzbogacenie dostępnych rozwiązań o faktoring, który jest najszybciej rosnącym segmentem usług finansowych w Polsce. Naturalnym partnerem do współpracy była spółka KUKE Finance, która – tak jak ARP – należy do grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Jej oferta gwarantuje, że przedsiębiorcy, którzy będą zgłaszać się do ARP po finansowanie bieżącej działalności, otrzymają pełną ofertę narzędzi faktoringowych po konkurencyjnej cenie. Jesteśmy pewni dużego zainteresowania nowym produktem, ponieważ już teraz wiele obsługiwanych przez nas firm pyta o faktoring. Dodatkowo oceniamy, że dla części przedsiębiorstw korzystających np. z naszych pożyczek lepszym rozwiązaniem będzie faktoring pełny, który nie obciąża bilansu firmy, a natychmiast poprawia płynność” – powiedział wiceprezes ARP Paweł Kolczyński, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Faktoring młodszym bratem leasingu? Rynek może rosnąć w dwucyfrowym tempie >>>

Jakie firmy mogą się ubiegać o faktoring w ARP?

O faktoring w ARP mogą się ubiegać firmy, których roczne obroty przekraczają 4 mln zł, działają co najmniej 2 lata i prowadzą pełną księgowość, podano także.

„Klientom ARP jesteśmy w stanie zapewnić szybkie i elastyczne rozwiązania w ramach usługi faktoringu pełnego. Uważamy, iż faktoring pełny jest optymalnym narzędziem finansowym dla sektora MŚP zapewniającym szybkie finansowanie i bezpieczeństwo współpracy z kontrahentami. Należy wspomnieć, że faktoring pełny jest najszybciej rosnącą dziś odmianą tej usługi na rynku faktoringowym w Polsce Jest on szczególnie przydatny w obrocie między małymi podmiotami, gdzie ryzyko braku zapłaty lub dużych opóźnień jest bardzo wysokie, a właśnie niewielkie przedsiębiorstwa są najbardziej narażone na ryzyko utraty płynności z powodu niskiej kapitalizacji i  ograniczonym dostępie do zewnętrznego finansowania. Cieszymy się z podjęcia współpracy z ARP, której sieć sprzedaży szybko się rozwija, a baza jej klientów jest imponująca. To nowy kanał dotarcia do kolejnej grupy przedsiębiorstw, która powinna przekonać się do tej finansowania na stałe, tym bardziej że dodatkowo zapewnia on m.in. zarządzanie należnościami czy miękką windykację, zdejmując z głowy przedsiębiorcy wiele dodatkowych obowiązków” – powiedział prezes KUKE Finance Konrad Klimek, cytowany w komunikacie.

Zatory płatnicze ciągle istotnym problemem w polskiej gospodarce

Jak podała ARP, zatory płatnicze są ciągle istotnym problemem w polskiej gospodarce. Według badania prowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów i Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, dla ponad 57% firm brak terminowych płatności ze strony kontrahentów jest barierą w prowadzeniu działalności.

Czytaj także: Czekanie na przelew. Jak samozatrudnieni w Polsce radzą sobie z niezapłaconymi fakturami?

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Od początku działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP S.A. zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan. Siedziba główna ARP S.A. znajduje się w Warszawie. Agencja ma również oddziały w Katowicach, Mielcu oraz Tarnobrzegu, biura w Radomiu i Wrocławiu.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: