Artur Cieślik wiceprezesem zarządu Grupy Lotos

Kadry

Rada nadzorcza Grupy Lotos powołała Artura Cieślika do składu zarządu X wspólnej kadencji powierzając mu stanowisko wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju z dniem 24 sierpnia, podała spółka.

Lotos - Logo
Logo Lotosu Źródło: Materiały prasowe

Rada nadzorcza Grupy Lotos powołała Artura Cieślika do składu zarządu X wspólnej kadencji powierzając mu stanowisko wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju z dniem 24 sierpnia, podała spółka.

Rada nadzorcza @GrupaLOTOS powołała Artura Cieślika do składu zarządu X wspólnej kadencji powierzając mu stanowisko wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju #Lotos

Artur Cieślik to prawnik i menadżer posiadający ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w instytucjach rynku kapitałowego, spółkach publicznych oraz międzynarodowej kancelarii prawnej. Karierę zawodową rozpoczynał w dziale prawnym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 1997 roku. Wykładowca na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w okresie od roku 2000 do roku 2005. Od roku 2018 związany z PKN Orlen, gdzie wykonywał obowiązki doradcy zarządu oraz dyrektora wykonawczego ds. strategii, podano w komunikacie.

Doświadczenie zawodowe

Specjalizuje się w prawie papierów wartościowych oraz prawie handlowym. Doradzał przy transakcjach dotyczących nabywania spółek i przedsiębiorstw, zarówno na rynkach publicznych, jak i niepublicznych, przy transakcjach łączenia, podziału oraz innego typu restrukturyzacjach spółek, czytamy także.

"W czasie swojej pracy zawodowej w PKN Orlen odpowiadał m.in. za proces uzyskania pozytywnej warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w przedmiocie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen kontroli nad Grupą Lotos, opracowanie i realizację strategii, nadzór nad realizacją projektów strategicznych oraz przygotowanie i realizację inwestycji kapitałowych" - czytamy w osobnym komunikacie.

Czytaj także: PKN Orlen ma porozumienie ze Skarbem Państwa ws. kupna akcji Lotosu >>>

Rada nadzorcza Grupy Lotos 24 lipca rozpoczęła rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na stanowiska wiceprezesa ds. finansowych oraz wiceprezesa ds. inwestycji i innowacji, w ramach trwającego postępowania kwalifikacyjnego na dwa stanowiska w zarządzie spółki X. Wcześniej, tj. 11 lipca br. rada nadzorcza Grupy Lotos odwołała dotychczasowych wiceprezesów spółki ds. finansowych oraz ds. inwestycji i innowacji, Roberta Sobków i Patryka Demskiego.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,2 mld zł w 2018 r.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: