Artystyczna dusza bankowości

BANK 2016/12

Mariaż bankowości z kulturą to stabilny związek, budowany przez wiele lat wspólnych przedsięwzięć o różnej skali. Polscy bankowcy chętnie i aktywnie towarzyszą ważnym projektom artystycznym, często także sami je inicjują. Dzięki tym trwałym relacjom liczne wydarzenia, w tym m.in. koncerty jubileuszowe Związku Banków Polskich, swoją obecnością zaszczycało wielu wybitnych twórców i ludzi kultury.

Michał Polak

Małgorzata Walewska

Co łączy jubileusz Związku Banków Polskich i operę „Manru”, czy bankowcy są koneserami opery oraz czy polscy śpiewacy są lepsi od… piłkarzy – o tym m.in. w specjalnej rozmowie dla „Miesięcznika Finansowego BANK” powiedziała Małgorzata Walewska, jedna z najbardziej uznanych polskich śpiewaczek operowych, która występowała na najważniejszych scenach operowych świata. Swoją wspaniałą barwą głosu i wyjątkową osobowością ujmuje publiczność zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Jej porywający mezzosopran pozwolił na stworzenie wspaniałych kreacji operowych, takich jak Carmen, Aida, Azucena, Ulryka, Dalila czy Kundry.

Kilka źródeł jako datę rozpoczęcia przez panią aktywności artystycznej podaje rok 1991 – to właś...

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: