Asseco i IBM wspierają powstanie placówki Golden Sand Bank w Niemczech

Z rynku

Nowy oddział Golden Sand Bank, który powstanie w Niemczech, będzie bazował na centralnym systemie bankowym Asseco Core Banking oraz na rozwiązaniach IBM Services, podało Asseco Poland.

Budynek banku
Fot. stock.adobe.com/Antonio

Nowy oddział Golden Sand Bank, który powstanie w Niemczech, będzie bazował na centralnym systemie bankowym Asseco Core Banking oraz na rozwiązaniach IBM Services, podało Asseco Poland.

@asseco_pl i #IBM wspierają powstanie Golden Sand Bank w Niemczech

"Nowo powstająca placówka Golden Sand Bank w Niemczech będzie bazować na centralnym systemie bankowym Asseco Core Banking, aplikacjach IBM dostępnych w modelu SaaS, a także na rozwiązaniu IBM Bank-in-a-Box, dostępnym w chmurze. Umożliwia ono m.in. obsługę rozliczeń SWIFT i SEPA-SCT, a także definiowanie produktów oraz administrowanie umowami obejmującymi rachunki bieżące oraz karty kredytowe i debetowe" – czytamy w komunikacie.- Asseco jest nie tylko wiodącym dostawcą oprogramowania dla banków w Polsce, ale także konsekwentnie buduje swoją pozycję na zagranicznych rynkach. Nasze autorskie systemy wdrażamy już m.in. w Austrii, Czechach, Gruzji, Nigerii i Wietnamie - powiedział wiceprezes Asseco Poland Zbigniew Pomianek.

Krok w rozwoju Golden Sand Banku

Pomianek wskazał, że kooperacja z IBM to dla Asseco jedna z dróg do tego, aby rozwijać międzynarodową obecność w sektorze finansowym. Nawiązanie współpracy zaowocowało wspólną ofertą i realizacją pierwszych projektów, czego przykładem jest stworzenie w ubiegłym roku banku Golden Sand Bank oraz rozpoczęcie prac nad wdrożeniem w Niemczech. Systemy bankowe Golden Sand Bank wykorzystują infrastrukturę i usługi IBM oraz oprogramowanie biznesowe Asseco."To kolejny krok w rozwoju Golden Sand Banku, cyfrowej platformy do zarządzania majątkiem, powstałej w ubiegłym roku. IBM Bank-in-a-Box jest rozwiązaniem udostępnianym w chmurze hybrydowowej i korzystającym z mocy obliczeniowej data centers IBM zlokalizowanych w Polsce. Dostarczane przez dział usług, IBM Services i Asseco rozwiązanie Bank-in-a-Box, pozwala znacząco ograniczyć koszty inwestycyjne, potrzebne na uruchomienie przedsiębiorstwa typu fintech" – czytamy dalej.

- Bank-in-a-Box pozwala na uruchomienie banku w zaledwie 6 miesięcy. To w znaczący sposób redukuje koszty wdrożenia i zmniejsza ryzyko strat finansowych. Rozwiązanie wpiera wprowadzanie bieżących zmian i zapewnia również kontynuację rozwoju o nowe usługi - powiedział Global Technology Services, Leader, IBM Polska Artur Wróblewski.Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014).

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: