Asseco zinformatyzowało 9 kujawsko-pomorskich szpitali

Finanse i gospodarka

Asseco było czołowym wykonawcą projektu e-zdrowie w woj. kujawsko-pomorskim. Firma odpowiadała za informatyzację 9 szpitali spośród 21 jednostek objętych tym programem. Głównym elementem przedsięwzięcia było wdrożenie systemu Asseco Medical Management Solutions (AMMS). Wartość zrealizowanego przez Asseco projektu to blisko 11 mln zł brutto.

Oprogramowanie AMMS obsługuje część medyczną (HIS) placówek. System umożliwia sprawną organizację leczenia pacjentów, których dokumentacja jest dostępna w formie cyfrowej. Wspiera on pracę zespołów, m.in. w rejestracjach, gabinetach lekarskich, laboratoriach oraz aptekach przyszpitalnych.

Ponadto firma była odpowiedzialna za integrację z systemami typu RIS/PACS. Są one dedykowane dla Zakładów Diagnostyki Obrazowej i Pracowni Radiologicznych. Pozwalają na zapisywanie wyników badań, w tym zdjęć wykonanych w trakcie prześwietleń, na serwerach, i dołączanie ich do dokumentacji medycznej pacjenta. Umożliwia to cyfrową archiwizację oraz sprawny dostęp do dokumentów.

Dostarczone przez nas rozwiązania umożliwiają szybsze zdiagnozowanie pacjenta, a co się z tym wiąże efektywniejsze leczenie i skrócenie czasu jego pobytu w placówce – powiedział Dariusz Warmons Menedżer ds. Sprzedaży Asseco Poland S.A. Pracownicy szpitali mają do swojej dyspozycji wysokiej klasy, intuicyjne oprogramowanie, które jest wykorzystywane już w ponad 190 szpitalach w całej Polsce – dodał.

Projekt został zainicjowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu w ramach programu,,e-Usługi – e-Organizacja – pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego”.

Źródło: Asseco

Udostępnij artykuł: