Atende Industries z nagrodą Made in Poland Polskiej Agencji Przedsiębiorczości

Technologie i innowacje

Atende Industries, spółka z Grupy Atende tworząca innowacyjne technologie dla Przemysłu 4.0 i rynku Smart Grid, otrzymała nagrodę Made in Poland 2021. Wręczenie nagrody odbyło się podczas II Kongresu Made in Poland w Berlinie, 2 lipca 2021 roku, poinformowała w komunikacie Spółka.

Nagroda PARP Made in Poland dla Atende Industries
Źródło: Atende

Atende Industries, spółka z Grupy Atende tworząca innowacyjne technologie dla Przemysłu 4.0 i rynku Smart Grid, otrzymała nagrodę Made in Poland 2021. Wręczenie nagrody odbyło się podczas II Kongresu Made in Poland w Berlinie, 2 lipca 2021 roku, poinformowała w komunikacie Spółka.

Kongres Made in Poland ma na celu wyeksponowanie potencjału polskich producentów, którzy mają istotny wpływ na kształt i rozwój polskiej gospodarki w różnych gałęziach przemysłu.

Nagroda została przyznana w bardzo ciekawym momencie, kiedy technologia, którą rozwijamy zaczyna być dostrzegana na świecie. Liczę na to, że już niedługo pozytywnie zaskoczymy rynek

Kapituła Konkursu doceniła firmę za istotny wpływ na kształt i rozwój gospodarki narodowej oraz odważne tworzenie innowacyjnych rozwiązań i ciągłe doskonalenie technologii dla energetyki i przemysłu, m.in.  w zakresie rozwoju platform besmart.energy oraz besmart.vision.

Czytaj także: Wymiana milionów liczników prądu na inteligentne urządzenia szansą dla polskiego przemysłu

Sprawne zarządzanie siecią energetyczną

Besmart.energy to narzędzie łączące technologie Big Data i AI dla celów nowoczesnej energetyki.

Platforma przeznaczona jest dla OSD, klastrów energii, spółdzielni energetycznych czy producentów energii. Jej głównym zadaniem jest umożliwienie sprawnego zarządzania siecią energetyczną poprzez gromadzenie danych, tworzenie predykcji (np. zużycia czy produkcji w oparciu o autorski model pogody), bilansowanie mikrosieci oraz jej rozliczanie.

System bazuje na innowacyjnej, autorskiej bazie danych TStorage, odpowiadającej na potrzebę przetwarzania w czasie rzeczywistym dużej ilości danych na rynku IoT. TStorage pozwala na bardzo szybki dostęp do informacji, dzięki czemu umożliwia np. tworzenie złożonych predykcji w czasie rzeczywistym.

Czytaj także: Zielony prąd od spółdzielni energetycznej

Ułatwienie automatyzacji stanowisk pracy

Besmart.vision to platforma sterująca pracą cobotów, wykorzystująca sztuczną inteligencję.

Daje ona robotom współpracującym możliwość „widzenia” oraz „inteligencję”, przekształcając je w partnerów potrafiących samodzielnie rozpoznawać obiekty i lokalizować je w przestrzeni. System znacznie ułatwia automatyzację stanowisk prac, pełniąc funkcję montażową dedykowanych elementów linii produkcyjnej.

‒ Jestem zaszczycony otrzymaniem nagrody Made in Poland, zwłaszcza, że została przyznana w bardzo ciekawym momencie, kiedy technologia, którą rozwijamy zaczyna być dostrzegana na świecie. Liczę na to, że już niedługo pozytywnie zaskoczymy rynek ‒ mówił Paweł Pisarczyk, prezes Atende Industries.

Kongres organizowany jest po raz drugi przez Polską Agencję Przedsiębiorczości i objęty został patronatem m.in. Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiej Akademii Nauk, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Rozwoju Pracy i Technologii.

Czytaj także: Cztery etapy, których nie można pominąć w drodze do chmury

Źródło: Atende
Udostępnij artykuł: