ATM S.A. gwarantuje ciągłość świadczenia usług w Centrach Danych podczas ograniczeń w dostawach prądu

Finanse i gospodarka

Mimo panujących upałów i wprowadzanych w związku z tym ograniczeń w dostawach energii elektrycznej, wszyscy klienci Centrów Danych ATMAN i Thinx Poland mogą być spokojni o ciągłość świadczonych im przez ATM S.A. usług.

Mimo panujących upałów i wprowadzanych w związku z tym ograniczeń w dostawach energii elektrycznej, wszyscy klienci Centrów Danych ATMAN i Thinx Poland mogą być spokojni o ciągłość świadczonych im przez ATM S.A. usług.

Profesjonalne centra danych ATM S.A. zapewniają swoim klientom nieprzerwany dostęp do zasobów i redundancję kluczowych elementów technicznych, w szczególności zasilania, klimatyzacji i łączności telekomunikacyjnej. Oznacza to, że mimo niedawnego wprowadzenia podwyższonych stopni zasilania przez operatorów sieci energetycznych w Polsce, usługi świadczone wszystkim przedsiębiorstwom przez Centra Danych ATMAN i Thinx Poland oraz usługi telekomunikacyjne w sieci ATMAN są bezpieczne i działają stabilnie.

Wprowadzane obecnie dla przedsiębiorstw ograniczenia poboru energii nie mają żadnego wpływu na funkcjonowanie sieci ATMAN ani naszych centrów danych, niezależnie od ogłoszonego stopnia zasilania. Ograniczenia te nie powodują także obniżenia poziomu redundancji usług objętych protekcją. Stosowane przez nas wielostopniowe zabezpieczenia gwarantują, że nasze usługi są niezależne od takich czynników, jak ograniczenia w dostawie prądu. Dzięki zachowaniu należytego bezpieczeństwa energetycznego wszyscy nasi klienci mają zapewnioną całkowitą ciągłość świadczenia usług - powiedział Tadeusz Czichon, Prezes Zarządu ATM S.A.

Jako lider polskiego rynku data center, ATM S.A. od kilkunastu lat wyznacza trendy w zakresie jakości i bezpieczeństwa usług kolokacyjnych, hostingowych i chmury obliczeniowej. Spółka jest właścicielem całej infrastruktury technicznej, w pełni zarządzając budynkami serwerowni i łączami światłowodowymi oraz kontrolując jakość usług.

Rozbudowana infrastruktura (łącznie ponad 10 tys. mkw. powierzchni technicznej) wymaga stabilnego i bezpiecznego systemu zasilania. Dlatego Centra Danych ATMAN i Thinx Poland zasilane są przez kilka niezależnych linii średniego napięcia o łącznej mocy 42 MW, z transformatorami o łącznej mocy 18 690 kVA. Ponadto,k obiekty są wyposażone w systemy zasilania awaryjnego UPS o łącznej mocy 14 580 kVA i agregaty prądotwórcze o łącznej mocy 12 750 kVA. Dzięki wielopoziomowemu zabezpieczeniu zasilania klienci korzystający z usług świadczonych przez centra danych należące do ATM S.A. mogą być pewni, że ich dane są bezpieczne mimo ograniczeń w dostawach energii spowodowanych aktualną falą upałów w Polsce i całej Europie.

ATM S.A

Udostępnij artykuł: