Audyt i doradztwo: Być w pogotowiu

BANK 2009/08-07

Nasze banki często korzystają z usług fi rm doradczych, nie tylko z Wielkiej Czwórki. Doradztwo dla banków w Polsce w zasadzie nie różni się od tego za granicą. Specyfi ką jest przesadne utajnianie informacji. Z wyjątkiem audytu, banki nie zdradzają, kto im doradza.

MIECZYSŁAW T. STARKOWSKI

Banki od wielu lat są znaczącymi klientami firm doradczych. Bo przecież usługi finansowe to branża ulegająca w ostatnich latach ciągłym przemianom na całym świecie, również w naszym kraju. Wiele projektów realizowanych w tym sektorze jest wspieranych przez zewnętrznych konsultantów.

Instytucje finansowe, podobnie jak przedsiębiorstwa z wielu innych branż (a może nawet częściej), wykorzystują przede wszystkim specjalistyczne doradztwo w zakresie audytu, usług podatkowych, doradztwo prawne lub rekrutacyjne. W wielu firmach konsultingowych istnieją wyspecjalizowane zespoły obsługujące banki. Często przynoszą one 30-40 proc. całkowitych przychodów tych firm.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na aleBank.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI

Udostępnij artykuł: