Aussie blisko trzymiesięcznego maksimum

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) zamknęło trading w piątek około poziomu 1.3600 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i obecnie przesuwa się wyżej.

Euro (EUR) zamknęło trading w piątek około poziomu 1.3600 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i obecnie przesuwa się wyżej.

Wspólna waluta utrzymuje dużą zmienność, ponieważ dzisiaj poznamy publikację dotyczącą produkcji w Europie oraz wskaźnik PMI, a pozytywne dane mogą popchnąć tą parę walutową wyżej.

Złoto (XAU) zakończyło swój rajd osiągając miesięczne maksimum na poziomie 1321 dolarów amerykańskich za uncję. Szlachetny metal zyskał na wartości po tym jak Fed ogłosił, że może utrzymać poziom stóp procentowych na niskim poziomie przez długi czas.

Akcje

Indeks Hong Kong 40 (HSX) wzrósł do poziomu 23083 osiągając w ten sposób pięciomiesięczne maksimum na poziomie 23454, po tym jak chińska produkcja przerosła wszelkie prognozy. Indeks powrócił do poziomu 23175 i czeka na więcej danych

Towary

Ropa naftowa (WTI) rozpoczęła trading powyżej poziomu 107 dolarów amerykańskich za baryłkę. Popyt na ropę wzrósł z powodu eskalacji napięć w Iraku i dlatego też rosną obawy, że dostawy ropy naftowej mogą być zakłócone.

Para dnia i Opcje FX

Dolar australijski (AUD) wzrósł z poziomu 0.9370 do poziomu 0.9443 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), osiągając w ten sposób trzymiesięczne maksimum. Aussie zyskał na wartości po publikacji indeksu PMI dla Chin, który okazał się dużo lepszy niż oczekiwano.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na parze AUDUSD i korzystać ze wzrostu wartości tej pary walutowej, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji in-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: