Aussie na miesięcznym minimum

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) straciło na wartości dotykając poziomu 1.3642 przed odbiciem do poziomu 1.3726 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Euro (EUR) straciło na wartości dotykając poziomu 1.3642 przed odbiciem do poziomu 1.3726 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD).

Para osiągnęła niższe wartości po lepszych niż oczekiwano danych dotyczących zamówień podstawowych dóbr w USA. W dalszej części dnia poznamy europejski raport dotyczący stopy bezrobocia i jakkolwiek gorsze dane od prognozowanych mogą spowodować spadek wartości tej pary walutowej.

Dolar amerykański (USD) spadł z wysokiego poziomu 102.60 do poziomu 101.54 wobec jena japońskiego (JPY). Jen wzrasta, kiedy napięcie na Ukrainie rośnie i chiński juan osiągnął najniższy poziom od 2008 roku. Jest wiele niepewności na rynkach wschodzących, dlatego wszystko wskazuje na to, że zwiększył się popyt na jena.

Akcje

USA 500 (SPI) odbył rajd z niskiego poziomu 1832 do poziomu 1855 i obecnie notowany jest blisko swojego rekordowego poziomu. Indeks zyskał na wartości po tym jak szefowa Fed, Janet Yellen, oświadczyła, że Fed może zmienić swoją strategię dotycząca zmniejszenia skupu aktywów, jeśli gospodarka będzie słabła.

Towary

Ropa naftowa (WTI) spadła z tygodniowego maksimum na poziomie 103.06 do poziomu 101.75 dolarów amerykańskich za baryłkę. Ropa straciła przez spekulacje, że jest  mniejsze zapotrzebowanie na ropę w USA, czyli w kraju, który jest największym konsumentem ropy naftowej.

Para dnia i Opcje FX

Dolar australijski (AUD) spadł do miesięcznego minimum na poziomie 0.8902 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), tracąc ponad 150 pipsów w ciągu tygodnia. Dolar australijski utrzymuje "niedźwiedzi" trend, ponieważ bezrobocie w kraju rośnie i pojawiają się oznaki ograniczenia wzrostu gospodarczego. W następnym tygodniu Bank Rezerwy Australii (RBA) będzie miał swoje comiesięczne spotkanie i będziemy mogli zobaczyć stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie.

Inwestorzy powinni tworzyć spread "niedźwiedzia" na parze AUDUSD i w ten sposób korzystać z prawdopodobnego spadku wartości tej pary walutowej. Bear Put Spread tworzy się poprzez zakup opcji in-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: