„Aussie” najniżej od lipca 2010

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) odbyło wczoraj rajd zyskując ponad 160 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta szybko wzrosła osiągając miesięczne maksimum na poziomie 1.3705 po lepszych od oczekiwań danych ze Strefy Euro dotyczących gospodarki i usług.

Dolar amerykański (USD) spadł z tygodniowego maksimum na poziomie 104.83 do poziomu 102.96 tracąc ponad 180 pipsów w stosunku do jena japońskiego (JPY). Para spadła do trzytygodniowego minimum przed spotkaniem FOMC, które będzie miało miejsce w przyszłym tygodniu. Dane z USA są rozczarowujące, pokazują słabszą gospodarkę niż przypuszczano.

Akcje

Europejskie akcje spadły, a UK 100 (FTS) osiągnął trzytygodniowe minimum na poziomie 6708. Na wartość indeksu wpłynęło zmniejszenie produkcji w Chinach i obecnie indeks notowany jest około poziomu 1730.

Towary

Ropa naftowa (WTI) kontynuuje swój rajd kolejny dzień z rzędy zyskując ponad 6 dolarów amerykańskich w ciągu dwóch tygodni. Ropa zyskała po wczorajszej publikacji raportu dotyczącego jej zapasów, który wykazał spadek dostaw ropy do USA i obecnie notowana jest blisko poziomu oporu 97.80.

Para dnia i Opcje FX

Dolar australijski (AUD) spadł do poziomu 0.8688 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) osiągając najniższy poziom od lipca 2010 roku. „Aussie” spadł po tym jak spadła rentowność trzyletnich obligacji narodowych. Ponadto, Bank Chin zapowiedział, że będzie podejmował środki w celu ochrony sektora górnictwa węgla kamiennego, ponieważ powstaje w nim ryzyko kredytowe. Te dwa wydarzenia wpłynęły na spadek wartości dolara kanadyjskiego.

Inwestorzy powinni tworzyć spread byka (Bear Put Spread) na parze AUDUSD i korzystać z możliwej kontynuacji spadkowego trendu. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji in-the-money Put oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Put na AUDUSD.

Andrzej Kiedrowicz,
Poland Branch Manager,
Easy-Forex Trading Ltd.

Udostępnij artykuł: