Aussie spadł z pięciomiesięcznego maksimum

Komentarze ekspertów

Euro (EUR) kończy swój tygodniowy rajd zyskując ponad 220 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i osiągając poziom 1.3898.

Euro (EUR) kończy swój tygodniowy rajd zyskując ponad 220 pipsów w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i osiągając poziom 1.3898.

Para zyskała na wartości dzięki spekulacjom, że amerykańskie stopy procentowe zostaną zwiększone w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Dolar australijski (AUD) powrócił do poziomu 0.9362 z pięciomiesięcznego maksimum na poziomie 0.9460, wobec dolara amerykańskiego (USD). Aussie zakończył najlepszy rajd od kwietnia 2012, sygnalizując w ten sposób, że waluta jest wykupiona.

Akcje

Indeks Australia (ASX) spadł z wysokiego poziomu 5520 do poziomu 5411 wczoraj. Australijski indeks straciła na wartości, ponieważ zmniejszył się popyt na bardzo ryzykowne aktywa.

Towary

Gaz ziemny (NGS) odbił się z poziomu 4.524 do poziomu 4.704 dolarów amerykańskich. Tamtejsza Energy Information Administration (EIA) ogłosiła wczoraj zapasy gazu ziemnego, które wynoszą tylko 4 miliardy metrów sześciennych przechowywanych pod ziemią w ciągu ubiegłego tygodnia.

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) utrzymuje swój zwyżkowy trend, osiągając trzytygodniowe maksimum na poziomie 1324 dolarów amerykańskich za uncję. Szlachetny metal kontynuuje swój wzrost, dzięki zwiększeniu się zainteresowania inwestycjami w bezpieczne aktywa.

W krótkim czasie złoto może kontynuować swój wzrost, dlatego traderzy zainteresowani opcjami powinni tworzyć spread byka (Bull Call Spread) na XAUUSD. Bull Call Spread tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Call oraz sprzedaż opcji out-of-the-money Call.

Andrzej Kiedrowicz
Poland Branch Director
Easy Forex Trading Ltd

Udostępnij artykuł: