Auto na szybko

Finanse i gospodarka

Raiffeisen Leasing wprowadza na rynek nową, błyskawiczną procedurę finansowania samochodu osobowego - Fast Auto. Jest to propozycja skierowana do klientów, którym zależy na załatwieniu wszelkich formalności w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu wyleasingowanie samochodu trwa mniej więcej tyle, ile zakup za gotówkę.

Oferta Fast Auto, nowa propozycja Raiffeisen Leasing, umożliwia sfinansowanie samochodu osobowego zarówno w formie leasingu, jak i pożyczki. Oferta przeznaczona jest dla wszystkich przedsiębiorców – także dla tych, którzy dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą. Decyzja o przyznaniu finansowania podejmowana jest w większości w ciągu 24 godzin od złożenia kompletu dokumentów wymaganych do decyzji.

W Fast Auto klient może w łatwy i prosty sposób sfinansować nowy samochód osobowy o wartości netto do 280 tys. PLN lub używany do wartości netto 120 tys. PLN. Wkład własny nie jest wymagany, a od stałych klientów nie jest wymagane również zabezpieczenie w postaci weksla. Dokumenty do zawarcia umowy to niezbędne minimum – wniosek klienta i faktura proforma. Nie ma konieczności przedstawiania formularza PIT ani sprawozdań finansowych.

Podstawową zaletą Fast Auto jest błyskawiczna obsługa procesu zakupu i finansowania samochodu. Dzięki szybkiej transakcji przedsiębiorcy mogą nabyć samochód niemal tak szybko, jak w przypadku zakupu za gotówkę, dodatkowo czerpiąc korzyści podatkowe płynące z leasingu. Oferta poszerzona jest także o atrakcyjne pakiety ubezpieczeniowe, które doradcy pomagają dopasować do potrzeb klienta.

Nowy produkt wpisuje się w kierunek rozwoju obrany przez Raiffeisen Leasing. Firma stawia na szybkie i uproszczone procesy, łatwy dostęp do źródeł finansowania i szybkie decyzje kredytowe. Z uproszczonych procedur można już skorzystać w przypadku finansowania maszyn i urządzeń oraz sprzętu IT. Eksperci jednak uważają, że szybkość ma największe znaczenie właśnie w przypadku zakupu samochodów osobowych dla firmy.

Jeżeli przedsiębiorcy decydują się na zakup pojazdu, oczekują od nas ograniczania formalności i szybkiej decyzji o przyznaniu finansowania – mówi Justyna Judasz, Kierownik Zespołu Rozwoju Produktów w Raiffeisen Leasing. – Duża konkurencja na rynku leasingu powoduje, że firmy leasingowe tworzą oferty w oparciu o potrzeby konkretnych grup klientów. Szybkość wyleasingowania sprzętu i ograniczenie biurokracji są w chwili obecnej jednymi z głównych czynników wpływających na decyzje klienta o wyborze partnera finansowego – dodaje ekspert.

Źródło: Raiffeisen-Leasing Polska S.A.

Udostępnij artykuł: