Automatyzacja procesów decyzyjnych. StrategyOne silnik, który napędza Twój bank

Technologie i innowacje

‒ Planowanie finansowe, działania antyfraudowe, automatyzacja decyzji kredytowych i wiele innych procesów w zakresie usług finansowych to idealne obszary do automatyzacji, gdzie zainwestowane zasoby przekładają się nie tylko na zysk, ale i na zadowolenie klientów końcowych – podkreśla Rafał Plutecki, Head of Banking & Insurance w CRIF Poland.

Baner, Automatyzacja procesów decyzyjnych, StrategyOne silnik, który napędza Twój bank
Źródło: CRIF

‒ Planowanie finansowe, działania antyfraudowe, automatyzacja decyzji kredytowych i wiele innych procesów w zakresie usług finansowych to idealne obszary do automatyzacji, gdzie zainwestowane zasoby przekładają się nie tylko na zysk, ale i na zadowolenie klientów końcowych – podkreśla Rafał Plutecki, Head of Banking & Insurance w CRIF Poland.

Tutaj na rynek wkraczają rozwiązania wspierające procesy decyzyjne, w takich instytucjach finansowych jak banki czy firmy ubezpieczeniowe.

W zakresie między innymi procesów dotyczących decyzji kredytowych wspomagają na każdym etapie kontaktu z klientem – od wstępnego przeglądu danych o kliencie i oceny wniosku kredytowego, poprzez zarządzanie ryzykiem kredytowym, działaniami marketingowymi i strategiami związanymi z windykacją – usprawniają pracę  i skracają czas podejmowania decyzji kredytowej.

Takim rozwiązaniem jest silnik decyzyjny StrategyOne

StrategyOne to wieloaspektowa platforma oparta o rozwiązania sztucznej inteligencji, która pozwala szybko i łatwo wdrażać, testować, monitorować i zmieniać reguły biznesowe, oceny kredytowe, obliczenia oraz całe procesy decyzyjne bez kodowania. To w efekcie prowadzi do automatycznego i efektywnego podejmowania decyzji w firmie.

Takie kompleksowe podejście pozwala Twojej organizacji na identyfikację właściwych celów, zwiększenie lojalności klientów, zwiększenie sprzedaży i marży. Zarządzanie ryzykiem oraz wdrażanie polityk i procedur biznesowych, legislacyjnych staje się łatwe do adaptacji nowych regulacji.  

Od wstępnej weryfikacji  po bieżące zarządzanie ryzykiem kredytowym i kampanie marketingowe,  StrategyOne obejmuje cały cykl życia klienta.

Firmy z sektora finansowego* zapraszamy na prezentację silnika decyzyjnego StrategyOne: 20 kwietnia, godzina 11:00

ZAPISZ SIĘ: https://www.crif.pl/strategyone-webinar/

Instytucje finansowe przechodzą transformację cyfrową. To dzisiaj szybkość zmian jest ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej i od zdolności szybkiego dostosowania się do potrzeb klienta zależy przewaga konkurencyjna na rynku i sukces w biznesie

StrategyOne pozwala na:

- tworzenie, testowanie, wdrażanie i zarządzanie logiką decyzyjną za pomocą intuicyjnych przepływów wizualnych, które nie wymagają kodowania;

- projektowanie strategii, korzystając z reguł typu „przeciągnij i upuść”, obliczeń, drzew decyzyjnych, kart wyników, tabel decyzyjnych, uczenia maszynowego, a następnie ocenianie scenariuszy (np. analiza typu „co, jeśli”, mistrz / pretendent itp.);

- zwiększenie szybkości wprowadzanych zmian, z pominięciem typowych problemów związanych z kodowaniem wymagań biznesowych;

- rozwój kompetencji analitycznych, dzięki zdolności do podejmowania decyzji eksperckich opartych na uczeniu maszynowym i ocenie wielu niekonwencjonalnych czynników;

- ustandaryzowaniu i scentralizowaniu decyzji, które pomogą spełnić wymagania regulacyjne (Bazylei, MSSF9) i innych wymogów zgodności legislacyjnych, na wszystkich etapach cyklu życia klienta ‒ uzyskujemy większą wydajność, ponieważ cała logika decyzyjna jest projektowana i wykonywana w jednym narzędziu;

- zwiększenie skuteczności decyzji biznesowych, dzięki wykorzystaniu nowego Designera – intuicyjnego narzędzia do budowania drzewa decyzji kredytowych opartego na sztucznej inteligencji;

- łatwe monitorowanie efektów w odniesieniu do celów biznesowych;  

- szerszą współpracę z ekspertami CRIF i wsparcie poprzez doradztwo, konfigurację, szkolenia i stałe wsparcie.

Co naprawdę odróżnia StrategyOne od konkurencji?

To elastyczność i użyteczność, które idą w parze. Architektura programu została stworzona tak, aby była bardzo wydajna, aby możliwe było uruchomienie platformy w bardzo krótkim czasie. StrategyOne może być wykorzystywany przez użytkowników biznesowych, oszczędzając zasoby IT. Jednocześnie użytkownik może tworzyć dowolne obliczenia, dowolną punktację, dowolny wymóg, bez konieczności kodowania.

Silnik decyzyjny StrategyOne nieustannie się rozwija i dostosowuje do zmieniających się potrzeb rynku i naszych partnerów. Już dzisiaj umożliwiamy wdrożenie AI i Machine Learning w rzeczywistym środowisku produkcyjnym za pomocą kodu Python, R, PMML. Planujemy rozwój naszych narzędzi, aby dostarczały zaawansowane i aktualne funkcje dla organizacji, które chcą się rozwijać wraz z nami.

Dziś mamy przyjemność prezentować wersję 7.0 EVO rozwiązania.

20 kwietnia 2021 r. godz. 11:00 zapraszamy na spotkanie on-line* ze Stefano Guerrieri, ekspertem w Grupie CRIF odpowiedzialnym za rozwój narzędzi opartych na technologii sztucznej inteligencji na potrzeby automatyzacji procesów.

ZAPISZ SIĘ: https://www.crif.pl/strategyone-webinar/


*Udział w spotkaniu dla obecnych lub przyszłych partnerów CRIF jest bezpłatny. Wymaga zapisów i potwierdzenia mailowego udziału od organizatora spotkania. 

Źródło: aleBank.pl
Udostępnij artykuł: