Autopay w Banku Pekao: automatyczne opłaty za przejazd autostradą już wkrótce dostępne

Bezgotówkowo / Z rynku

Jak zaoszczędzić czas w podróży i nie stać w korkach na autostradowych bramkach? Już wkrótce kierowcy będą mogli płacić za przejazd za pomocą usługi Autopay - w bankowości elektronicznej Pekao24 i aplikacji PeoPay Banku Pekao.

Autopay w Banku Pekao
Źródło: Bank Pekao

Jak zaoszczędzić czas w podróży i nie stać w korkach na autostradowych bramkach? Już wkrótce kierowcy będą mogli płacić za przejazd za pomocą usługi Autopay - w bankowości elektronicznej Pekao24 i aplikacji PeoPay Banku Pekao.

Kierowcy już wkrótce będą mogli płacić za przejazd za pomocą usługi #Autopay - w bankowości elektronicznej #Pekao24 i aplikacji @BankPekaoSA #PeoPay #BankPekao

Autopay to usługa umożliwiająca automatyczne opłacanie przejazdów autostradą na podstawie identyfikacji tablic rejestracyjnych. Aby ją aktywować, będzie wystarczyło zalogować się do aplikacji PeoPay lub serwisu Pekao24 i uzupełnić niezbędne dane, takie jak adres e-mail oraz informacje dotyczące pojazdu. Po wypełnieniu wszystkich wymaganych pól będzie można wybrać, z jakiego rachunku ma być realizowana płatność.

Czytaj także: Z Autopay i Revolut zapłacisz mniej za przejazd autostradą >>>

- Usługę Autopay, którą wkrótce udostępnimy, opracowaliśmy w zaledwie kilka miesięcy od podjęcia decyzji o jej realizacji. W ten sposób wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy w okresie wakacyjnym poruszają się po polskich drogach – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Kierowcy mogą użyć Autopay w dwóch miejscach w Polsce

Na razie kierowcy mogą użyć Autopay w dwóch miejscach w Polsce. Usługa jest dostępna na autostradzie A1 AmberOne oraz A4 - na odcinku Katowice-Kraków. Aby skorzystać z automatycznej płatności na A1 wystarczy wybrać specjalne bramki oznaczone symbolem AmberGO. W przypadku A4 należy kierować się do bramek oznaczonych znakiem czarnej kamery na żółtym tle. System automatycznie zidentyfikuje rejestrację samochodu zapisanego w serwisie Pekao24 lub aplikacji PeoPay, sygnalizacja świetlna zmieni kolor na zielony, a szlaban zostanie podniesiony. Po zakończonym przejeździe opłata zostanie pobrana z wybranego konta.

Czytaj także: Bank Pocztowy i EnveloBank uruchomiły płatności za przejazd autostradami Autopay >>>

– Bank Pekao to jeden z większych banków w Polsce. Udostępnienie Autopay klientom Pekao pozwoli jeszcze większej rzeszy polskich kierowców cieszyć się wygodą przy korzystaniu z autostrad. Decyzję banku o współpracy z nami odbieramy jednocześnie jako dowód troski banku o komfort jego klientów, jak i wyraz uznania dla naszego rozwiązania, które znosi niepotrzebne bariery w podróżowaniu – mówi Miłosz Kurzawski, zarządzający Autopay.

Możliwe zarejestrowanie kilku pojazdów

Co ważne, za pomocą aplikacji PeoPay lub serwisu Pekao24 w usłudze możliwe jest zarejestrowanie kilka pojazdów, których kierowcy mogą skorzystać z automatycznych płatności i szybkich przejazdów przez autostradowe bramki.

Źródło: Bank Pekao SA
Udostępnij artykuł: