Aviva będzie oferować PPK poprzez swoje TFI

Z rynku

Grupa Aviva w Polsce będzie oferować pracownicze plany kapitałowe (PPK) poprzez swoje towarzystwo funduszy inwestycyjnych (TFI), a za dystrybucję będą odpowiadać regionalni menedżerowie PPK i agenci sprzedający ubezpieczenia grupowe, poinformował prezes Aviva w Polsce Adam Uszpolewicz. Zysk operacyjny grupy Aviva w Polsce wyniósł 956 mln zł (wg MSSF) w 2018 r., co oznacza wzrost o 8% r/r.

Logo Aviva
Źródło: Aviva

Grupa Aviva w Polsce będzie oferować pracownicze plany kapitałowe (PPK) poprzez swoje towarzystwo funduszy inwestycyjnych (TFI), a za dystrybucję będą odpowiadać regionalni menedżerowie PPK i agenci sprzedający ubezpieczenia grupowe, poinformował prezes Aviva w Polsce Adam Uszpolewicz. Zysk operacyjny grupy Aviva w Polsce wyniósł 956 mln zł (wg MSSF) w 2018 r., co oznacza wzrost o 8% r/r.

Grupa #Aviva w Polsce będzie oferować pracownicze plany kapitałowe poprzez swoje towarzystwo funduszy inwestycyjnych #PPK @AvivaPolska

"Finalizujemy naszą propozycję, którą przedstawimy po rejestracji na Portalu PPK, a także dzielimy się ekspercką wiedzą z pracodawcami. Ofertę PPK wprowadzi nasze TFI, a za dystrybucję będą odpowiadać regionalni menedżerowie PPK i agenci sprzedający ubezpieczenia grupowe" - powiedział Uszpolewicz, cytowany w komunikacie.

Aviva chce odciążyć pracodawców od formalności

Dodał, że Aviva chce odciążyć pracodawców od formalności, wykorzystując do tego m.in. serwis MojaAviva.Składka przypisana brutto Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie wyniosła 1,91 mld zł w 2018 r. wobec 1,88 mld zł rok wcześniej. Wynik finansowy netto zwiększył się do 588 mln zł wobec 570 mln zł w 2017 r.

"Utrzymaliśmy wartość nowego biznesu i lekko zwiększyliśmy składkę brutto, która przekroczyła 1,9 mld zł w 2018 roku. Pracujemy jednocześnie nad nowym ubezpieczeniem ochronnym na życie i zdrowie, w którym część inwestycyjna będzie opcjonalna. Naszym zdaniem, takie właśnie przejrzyste produkty, uwzględniające zmianę oczekiwań i stylu życia klientów, mogą ożywić rynek" - powiedział prezes.Wartość nowego biznesu w ubezpieczeniach na życie według dyrektywy Wypłacalność II wyniosła 279 mln zł i była porównywalna do 2017 r. (276 mln zł).Składka przypisana brutto Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych wyniosła 443 mln zł w 2018 r. i była na tym samym poziomie, co rok wcześniej. Wynik finansowy netto wyniósł 27 mln zł wobec 46 mln zł rok wcześniej.

"W ubezpieczeniach majątkowych utrzymujemy poziom składki, ale zmieniamy jej strukturę w kierunku ubezpieczeń mieszkaniowych oraz gospodarczych. Składka z ubezpieczeń gospodarczych (dla firm) w skali roku przekroczyła 100 mln zł, również dzięki wprowadzeniu linii ubezpieczeń OC dla firm. Efektywnie sprzedajemy ubezpieczenia komunikacyjne i mieszkaniowe w kanale direct, czyli przez telefon i internet. Mamy jeden z najlepszych na rynku wskaźnik COR, pokazujący rentowność portfela ubezpieczeń majątkowych - na poziomie 87% (liczony razem dla Avivy i Santander Aviva)" - powiedział prezes.

Zysk operacyjny grupy Aviva w Polsce

Zysk operacyjny grupy Aviva w Polsce według międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej wyniósł 956 mln zł i był wyższy o 8% w skali roku (889 mln zł). Spółka podała, że wzrost wyniku to synteza osiągnięć spółek Avivy w Polsce i na Litwie, towarzystw Santander Aviva oraz Expandera. W ub. roku Aviva i Santander Aviva wypłaciły łącznie 331 mln zł świadczeń z ubezpieczeń życiowych oraz 192 mln zł odszkodowań z polis majątkowych. Expander bardzo dobrze wykorzystał koniunkturę na rynku kredytowym, zwiększając zysk operacyjny o 32% w stosunku do roku 2017.Składka przypisana brutto Santander Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń wyniosła 408 mln zł w 2018 r. wobec 430 mln zł rok wcześniej. Wynik finansowy netto wyniósł 120 mln zł w porównaniu z 124 mln zł w 2017 r."Spółki Santander Aviva rozwijają zintegrowany dostęp do produktów bankowych i ubezpieczeniowych w systemie transakcyjnym Santander Bank Polska. Klienci mogą tam znaleźć informacje o posiadanych polisach i ubezpieczyć swoje mieszkanie lub dom. W zeszłym roku Santander Aviva sprzedało w ten sposób 20% polis mieszkaniowych" - podała Aviva.
Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: