Aviva Investors TFI nie będzie pobierać opłat za zarządzanie PPK do końca 2020 r.

Mój plan emerytalny / Z rynku

Logo Aviva
Źródło: Aviva

Aviva Investors TFI zostało wpisane do ewidencji PPK. Do końca 2020 r. nie będzie pobierać opłat za zarządzanie subfunduszami PPK, podała Aviva.

#Aviva Investors TFI zostało wpisane do ewidencji #PPK @AvivaPolska

Po zarejestrowaniu funduszu zdefiniowanej daty Aviva SFIO PPK na początku kwietnia 2019 roku, umieszczenie w ewidencji PPK było kolejnym i ostatecznym krokiem na drodze do oferowania PPK pracodawcom.

“Pracodawcy, którzy zdecydują się na podpisanie umowy o zarządzanie środkami PPK z Aviva Investors, będą mogli liczyć na darmowe zarządzanie przez 18 miesięcy, licząc od 1 lipca 2019 r. Decyzją Towarzystwa do końca 2020 r. nie będą pobierane opłaty za zarządzanie subfunduszami w ramach PPK” – czytamy w komunikacie.

Więcej najnowszych wiadomości o PPK >>>

Aviva uczestniczyła we wdrażaniu analogicznej reformy emerytalnej w Wielkiej Brytanii

Wcześniej Aviva z powodzeniem uczestniczyła we wdrażaniu analogicznej reformy emerytalnej (Pension Acts) w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie jest liderem wśród prywatnych dostawców. Teraz będzie korzystać z tego doświadczenia w prowadzeniu programów emerytalnych dla firm w Polsce, podkreślono.

“Nasze atuty to doskonałe wyniki inwestycyjne, brytyjskie doświadczenie i niskie koszty. Będziemy wspierać pracodawców, szczególnie w zakresie integracji systemów informatycznych, dzięki czemu proces wdrażania i obsługi administracyjnej PPK przebiegnie łatwo i bezproblemowo” – powiedział prezes Aviva Investors TFI Marek Przybylski, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: PKO TFI: PPK będą dystrybuowane przez sieć PKO BP i agentów Ergo Hestia >>>

W marcu br. prezes Avivy w Polsce Adam Uszpolewicz poinformował, że grupa Aviva w Polsce będzie oferować pracownicze plany kapitałowe (PPK) poprzez swoje towarzystwo funduszy inwestycyjnych (TFI), a za dystrybucję będą odpowiadać regionalni menedżerowie PPK i agenci sprzedający ubezpieczenia grupowe.

Grupa Aviva od 1992 roku zdobyła w Polsce ponad 3,5 mln klientów i zarządza aktywami o wartości ponad 50 mld zł. Aviva Investors TFI zarządza 23 funduszami inwestycyjnymi i subfunduszami, a klienci powierzyli spółce aktywa o wartości ponad 18 mld zł.

Źródło: ISBnews
Udostępnij artykuł: