Aviva: klienci mogą już zawierać umowy w pełni online dzięki usłudze mojeID

Z rynku

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie udostępniło swoim klientom usługę mojeID dostarczaną przez KIR. Wdrożone rozwiązanie pozwala na zawarcie poprzez portal MojaAviva umów ubezpieczeniowych w trybie online, z wykorzystaniem zdalnego potwierdzenia tożsamości poprzez mojeID.

MojeID w Aviva
Fot. KIR

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie udostępniło swoim klientom usługę mojeID dostarczaną przez KIR. Wdrożone rozwiązanie pozwala na zawarcie poprzez portal MojaAviva umów ubezpieczeniowych w trybie online, z wykorzystaniem zdalnego potwierdzenia tożsamości poprzez mojeID.

mojeID to nowoczesne narzędzie, za pomocą którego użytkownik może bezpiecznie potwierdzić swoją tożsamość w ramach procesów realizowanych w trybie online, przez dostawców usług komercyjnych jak i w administracji publicznej. Dane klienta są sprawdzane przez tzw. dostawcę tożsamości, czyli zaufany podmiot, który wcześniej zweryfikował dane klienta. Rolę tę pełnią banki, dzięki czemu usługa spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i ochrony danych wrażliwych. Usługa opracowana i  zarządzana przez KIR, spełnia wymagania określone w unijnym rozporządzeniu eIDAS oraz w  ustawie o usługach zaufania i identyfikacji elektronicznej. 

Czytaj także: Zdalne potwierdzanie tożsamości za pomocą mojeID w Nationale-Nederlanden >>>

Zdalna obsługa klienta wymaga najwyższej jakości rozwiązań, które z jednej strony są proste dla użytkowników, a z drugiej spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa.

– mojeID wychodzi naprzeciw tym wymaganiom. W ciągu ostatniego roku wiele podmiotów z różnych sektorów gospodarki udostępniło usługę swoim klientom - teraz dołącza do nich Aviva. Cieszymy się, że tak renomowany przedstawiciel branży ubezpieczeniowej wprowadził udogodnienia dla swoich klientów, umożliwiając zawieranie umów online z wykorzystaniem mojeID – mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR.

Kolejne cyfrowe rozwiązanie w Avivie

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie działa na polskim rynku od 1992 roku i jest jednym z liderów rynku ubezpieczeń na życie. Firma jest wielokrotnym laureatem godła Firma Przyjazna Klientowi, przyznawanego przez Experience Institute. Jej cyfrowa platforma likwidacji szkód i roszczeń znalazła się wśród finalistów konkursu innowacji technologicznych The Heart Corporate Innovation Awards 2019 oraz międzynarodowego BAI Global Innovation Awards 2019.

Czytaj także: Getin Bank wprowadził usługę potwierdzanie tożsamości mojeID >>>

– Wierzymy, że mojeID idealnie wpasuje się w oczekiwania naszych klientów i użytkowników cyfrowego ekosystemu MojeAviva. To już kolejne cyfrowe rozwiązanie na przestrzeni ostatnich miesięcy, które wdrażamy z myślą o usprawnieniu obsługi osób, które zaufały naszej firmie. Możliwość potwierdzenia tożsamości z wykorzystaniem mojeID znalazła zastosowanie w procesie zdalnej sprzedaży ubezpieczenia na życie i realizuje wielokanałową strategię obsługi klienta w dobie Covid-19 – mówi Jolanta Karny, wiceprezes Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie.

KIR dostarcza cyfrowe rozwiązania dla podmiotów komercyjnych, bankowości i administracji publicznej. Uruchomiona w 2019 roku usługa mojeID jest już wykorzystywana w takich sektorach gospodarki jak ochrona zdrowia, energetyka, telekomunikacja czy usługi finansowe. Korzystając z tego rozwiązania, można załatwić wiele spraw, które dotychczas wymagały osobistego potwierdzania danych w punkcie obsługi, urzędzie czy poprzez kuriera. Obecnie mojeID jest dostępne dla blisko 13 mln klientów bankowości elektronicznej banków występujących w usłudze jako dostawcy tożsamości: PKO Banku Polskiego S.A (oraz Inteligo), ING Banku Śląskiego S.A., Banku Pekao SA, mBanku S.A., Getin Noble Bank S.A. oraz banków spółdzielczych zrzeszonych i współpracujących z Bankiem BPS S.A. oraz SGB-Bankiem S.A. Prowadzone są prace nad uruchomieniem usługi przez kolejnych dostawców usług oraz dostawców tożsamości.

Udostępnij artykuł: