Bancovo: Alior Bank uruchomił internetową platformę pośrednictwa finansowego

Z rynku

Bancovo, platforma pośrednictwa finansowego online, której inwestorem jest Alior Bank, rozpoczęła dziś działalność. Obecnie platforma obejmuje oferty czterech podmiotów partnerskich, zaś do końca roku liczba partnerów platformy wzrośnie do 12-14, z czego 5-6 mają stanowić banki, a 7-8 firmy pożyczkowe.

Strona internetowa Bancovo
Źródło: strona internetowa Bancovo

Bancovo, platforma pośrednictwa finansowego online, której inwestorem jest Alior Bank, rozpoczęła dziś działalność. Obecnie platforma obejmuje oferty czterech podmiotów partnerskich, zaś do końca roku liczba partnerów platformy wzrośnie do 12-14, z czego 5-6 mają stanowić banki, a 7-8 firmy pożyczkowe.

#Bancovo, platforma pośrednictwa finansowego online, której inwestorem jest #AliorBank, rozpoczęła działalność #kredyty #pożyczki @AliorBankSA

- Zaczęliśmy na przełomie I /II kw. ub. roku. Pod koniec ub. roku wdrożyliśmy na rynek rozwiązanie, dziś ogłaszamy start platformy. Obecnie jesteśmy zintegrowani z 4 instytucjami: Inbankiem, Alior Bankiem, TakTo Finanse i SuperGroszem. Już za chwile dołączą 3 kolejne firmy pożyczkowe: Wonga, hapipożyczki, sms kredyt oraz dwa banki, których nazw na razie nie mogę zdradzić - powiedziała Monika Charamsa, prezes NewCommerce Services - spółki, która jest właścicielem Bankovo, podczas konferencji prasowej.NewCommerce Services zakłada, że na platformie będzie 5-6 banków oraz 7-8 firm pożyczkowych na koniec roku, dodała.

- Zgodnie z naszymi szacunkami, do roku 2020 rynek pożyczkowy będzie wart 10 mld zł. Chcemy być liderem w pośrednictwie online. W roku 2020 sprzedamy 3 mld zł kredytów - powiedziała Charamsa.

Więcej partnerów i nowe funkcjonalności

Prezes poinformowała, że w kolejnych kwartałach Bancovo będzie nie tylko zwiększało liczbę partnerów, ale też rozwijało nowe funkcjonalności. Spółka pracuje m.in. nad wdrożeniem biometrii, czy Artificial Inteligence.Platforma będzie docelowo oferować kredyty dla mikroprzedsiębiorstw i hipoteczne, ubezpieczenia oraz produkty inwestycyjne. Trwają rozmowy i prowadzone są prace zmierzające do wykorzystania funkcjonalności platformy we współpracy z kluczowymi graczami rynków e-commerce. W drugiej połowie tego roku Bancovo zaoferuje także aplikację mobilną.

Cyfrowe centrum finansów osobistych

Bancovo w przyszłości zamierza pełnić rolę cyfrowego centrum finansów osobistych.- Bancovo ma ambicje stać się agregatorem, liderem rynku usług online. Mamy ambicję, aby za rok klient, który pomyśli o pożyczce czy kredycie, pomyślał: Bancovo. Proces jest w pełni online. Klient otrzymuje rzeczywiste oferty, dostosowane do preferencji - powiedziała Charamsa.

Alior Bank przeznaczył na projekt 30 mln zł

Inwestorem Bancovo jest Alior Bank, który przeznaczył na projekt 30 mln zł. Za utworzenie, działanie i dalszy rozwój Bancovo odpowiedzialna jest spółka NewCommerce Services, podmiot w pełni niezależny od banku.- Mamy zespół 700 informatyków i olbrzymią energię oraz model zarządzania, który uwalnia tę energię. To jest projekt, który narodził się w Aliorze w ramach strategii Cyfrowego Buntownika. To nasza kontrybucja do tego, by unowocześniać rynek finansowy w Polsce. My przeznaczamy na ten projekt jako inwestor 30 mln zł, co powinno stanowić zachętę dla podmiotów, które mogą być naszymi partnerami - powiedział prezes Alior Banku Michał Chyczewski podczas konferencji prasowej.Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r.

Źródło: ISBnews

Udostępnij artykuł: